Jak vymalovat obývací pokoj?

Obývací pokoje nám primárně slouží jako místo, kde se setkáváme s rodinou a přáteli a zkrátka zde trávíme svůj volný čas. Barvy, které zvolíme do obývacího pokoje, by měly být zvoleny tak, aby ve výsledku podporovaly a respektovaly příjemnou atmosféru pokoje. Malíři pokojů Praha však nabízí nespočet barev, ze kterých si určitě ten vhodný právě pro vás vyberete.

 

Jak začít s malováním obývacího pokoje?

V první řadě se posaďte na gauč a rozhlédněte se po místnosti a odpovězte si na to, jaký tvar a velikost má váš obývací pokoj, zda je v něm dostatek nebo naopak nedostatek světla, zda vám přes den do něj svítí slunce a v neposlední řadě si zodpovězte, zda zanecháte původní nábytek nebo zvolíte možnost nákupu nového. Pokud je váš pokoj menších rozměrů, vždy volte světlejší odstíny, v opačném případě, tedy pokud je váš obývací pokoj větších rozměrů, můžete jej zútulnit tmavší barvou. Jestliže vám do obývacího pokoje celý den praží slunce, vyhněte se žlutým a oranžovým barvám a volte například odstíny zelené. Při výběru barev také vycházejte z barevného odstínu vašeho nábytku.

 

Jakými barvami vymalovat obývací pokoj?

Vybrat vhodnou žlutou, oranžovou a zelenou barvu, které se nejvíce hodí do obývacích pokojů, vám zcela jistě pomohou odborníci Malování pokojů Praha. Žlutá barva se hodí do chladnějších místností, kdy světlejší odstín nám místnost zvětší a naopak odstín sytější náš obývací pokoj zútulní. Pokud zvolíme citronově žlutou barvu, dosáhneme efektu jak pocitu tepla, tak klidu. Nejvíce doporučovanou barvou je zelená, protože vyzařuje teplo a svěžest. Navíc zelená barva je barvou přírody, která nás uklidňuje. Oranžová je nejběžnější barvou a už působí poněkud nudně, proto volte například odstín lososový, okrový nebo žluto-oranžový.