Jak zabezpečit domov před vloupáním pomocí chytrých produktů?

V minulém roce došlo v Česku k rekordnímu počtu vloupání a meziročně jich stále přibývá. Podle průzkumu společnosti Netatmo se 47 % Čechů obává o bezpečí svého domova, ale méně než čtvrtina uvažuje o investici do lepšího zabezpečení. Inspirujte se 5 tipy, jak vylepšit bezpečnost svého domova. 

Produkty chytré domácnosti jsou často velmi snadné na instalaci i na provoz. Například inteligentní kamery Netatmo v případě nebezpečné události okamžitě upozorní uživatele prostřednictvím oznámení na telefonu. Díky umělé inteligenci dokážou rozeznat potenciálně nebezpečnou událost od běžné záležitosti.

Jak a kde jsou však uživatelská data umístěna? Netatmo zde preferuje lokální úložiště bez cloudových služeb. Data jsou ukládána přímo v kamerách na šifrované SD karty, takže i kdyby došlo k odcizení, útočník se k nim nedostane.

Zabezpečení domácnosti snadno a rychle

Podívejme se na 5 jednoduchých a dostupných řešení, které mohou zajistit vaše bydliště nejen při odjezdu na dovolenou.

  1. Interiérová kameraInteligentní interiérová kamera Netatmo s technologií rozpoznávání obličeje dokáže určit rozdíl mezi známou a neznámou osobu. Když kamera detekuje novou tvář, dostane uživatel v reálném čase upozornění na svůj smartphone s fotografií a videozáznamem události. Uživatel se navíc nemusí bát o soukromí své rodiny, z nahrávání lze díky chytrému algoritmu vyloučit členy rodiny. Kamera je vhodná pro domy i byty.
  2. Venkovní kameraInteligentní venkovní kamera Netatmo odliší zvíře, vozidlo, osobu a neškodný pohyb jako poletující listí, čímž se uživatel vyhne zbytečným upozorněním. Navíc je vybavená osvětlením a při detekci člověka buď osvětlí cestu uživateli, nebo vyděsí útočníka tím, že na sebe upozorní. Všechny inteligentní kamery Netatmo se snadno instalují a jsou dostupné bez předplatného a dalších poplatků. Videozáznamy jsou ukládány přímo na přiloženou paměťovou microSD kartu. Ideální pro jakýkoliv dům nebo chatu.
  3. Detektor kouře – Zajištění bezpečnosti rodiny i domácnosti, ať už během prázdnin či mimo ně, by mělo zahrnovat i ochranu před požáry. Inteligentní detektor kouře je dokáže rozpoznat v reálném čase a upozornit uživatele, ať už je kdekoliv. Ideálně se tak doplňuje například k interiérové kameře, kdy se lze pomocí aplikace okamžitě podívat, co se děje a případnou situaci řešit. Hodí se tak pro byty, domy i na chatu. Díky funkci automatického testování má uživatel navíc jistotu, že jeho detektor funguje bezchybně po celých 10 let jeho používání.
  4. Chytrý zvonekInteligentní zvonek je vybavený kamerou a umožňuje uživateli přes svůj smartphone mluvit přímo s osobou u dveří. Inteligentní video zvonek chrání domov před vniknutím cizí osoby a posiluje pocit bezpečí v případech podezření na vloupání. Díky algoritmům umělé inteligence zvonek rozlišuje mezi člověkem a náhodným pohybem. V případě, že se kolem vchodu někdo potuluje, uživatel na svém smartphonu uvidí oznámení „Zjištění pohybu osoby“ a nahraje se video s událostí. Skrze integrovaný mikrofon a reproduktor uživatel osobu osloví a odradí ji od přiblížení se k jeho domovu, nebo poprosí kurýra, abych nechal balíček u sousedů. Doplňuje tak ideálně venkovní kameru, protože je často umístěný ve výšce obličeje.
  5. Senzory oken a dveří s alarmem – Pro ještě větší pocit bezpečí lze interiérovou kameru doplnit o snímače otevřených oken a dveří a sirénu. Senzory zachycují jakýkoli pohyb nebo vibrace na dveřích či oknech signalizující jejich pokus o otevření. Uživatel okamžitě dostane upozornění na svůj smartphone, například „zjištěn pohyb u kuchyňského okna“. Umožňují tak uživateli kontrolu přímo v aplikaci. V závislosti na nastavených parametrech mohou také uživatele po určité době upozornit, pokud jsou dveře nebo okno otevřeny příliš dlouho. Siréna funguje spolu s kamerou a senzory. Když zjistí přítomnost nevítané osoby, nebo pokud senzory detekují pohyb u dveří či okna, automaticky spustí ohlušující alarm o síle 110 dB.