Jak zastínit balkón nebo terasu?

Své výhody má bydlení v rodinném domě stejně jako v tom panelovém. V bytě máme vše po ruce, nemusíme se starat o topení ani vodu, vše máme ihned k dispozici. Chybět nám ale může posezení venku, což umožní balkóny a lodžie. Pokud je na nich příjemně.

 

Pro menší balkóny

Na balkón nebo terasu si jdeme odpočinout, nadýchat se čerstvého vzduchu a také se schovat před světem. Ne každý má ale to štěstí, že jeho balkon je otočený na správnou světovou stranu. Mnoho bytů tak sice má k dispozici lodžii, ale téměř bez možnosti ji v létě využívat. Od rána do večera na ni svítí sluneční paprsky, a tak raději zůstaneme uvnitř a ve stínu. Řešením může být balkonová markýza, která náš balkón pohodlně zastíní podle našich představ. Samotnou kapitolou jsou pak velké terasy a lodžie, které využíváme nejen k odpočinku, ale i trávení volného času s přáteli a nabízí více místa, než malý balkón. Můžeme tak využít zastínění terasy pro zvýšení pohodlí a komfortu a získání více místa ve stínu.

 

Neviditelné řešení

Montáž není nijak složitá. Markýzy se přidělají přímo na fasádu, nepotřebujeme tak stavět žádnou další konstrukci nebo podpůrné sloupy. Podle potřeby pak markýzu stáhneme nebo necháme roztaženou, sami si tak regulujeme, kdy bude na našem balkonu či terase stín a kdy naopak dáme přednost slunečním paprskům. Stažená markýza je téměř neviditelná a nijak neruší venkovní vizuální podobu balkónu či terasy, vyhneme se tak i případným sporům se sousedy. S ohledem na počasí a co nejdelší životnost markýzy se vyplatí ji opatřit větrným čidlem. To automaticky zareaguje na případný vítr zareaguje a markýzu zatáhne, aby nedošlo k jejímu poškození, i když zrovna nejsme přítomni. Déšť kvalitní markýze nijak nevadí, můžete si tak užít pohled na okolí a přitom zůstat v suchu.

Instalace markýz je jednoduchá, výhodou je i obrovský výběr materiálů a barev. Zastínění pomůže k tomu, abychom se při odpočinku na terase či balkónu cítili příjemně.