Je zateplení půd nezbytností nebo zbytečností?

Chcete snížit u svého rodinného domu výdaje na vytápění a začínáte přemýšlet nad způsoby izolace domu? Doslechli jste se již o zateplení podlahy na půdě ale nejste si jistí, zda vám tato metoda přinese požadovaný efekt? Každý způsob zateplení domu je poměrně velkou finanční investicí a je nutné přemýšlet zejména nad tím, zda se vyplatí a jak dlouhá bude návratnost této investice. Čísla a fakta z průzkumů hovoří jasně – zateplení podlahy na půdě je pro rodinný dům vynikajícím řešením.

 

Výdaje na vytápění nižší až o 30%

30% ze současných nákladů na vytápění může být i částka přesahující 10 000 Kč ročně. A to rozhodně není zanedbatelná suma, ale naopak částka, kterou rozhodně chcete mít ve svém rozpočtu. Jak zateplení funguje a pomáhá budovám šetřit výdaje?

Zateplení stropů brání tepelným ztrátám v nejefektivnějším místě. Od topení jde totiž teplý, ale zároveň řídký vzduch, který má nižší hustotu. Podle základních fyzikálních zákonů takový vzduch stoupá směrem vzhůru – tedy ke stropu. Když ho u stropu nic nezadrží, unikne na půdu a půdou pryč z domu. Správná tepelná izolace dokáže teplo udržet v obytných místnostech a díky tomu snižuje intenzitu vytápění.

Výstřižek

Řešení na zimu i pro léto

Zateplená podlaha na půdě nepřináší výhody jen v zimním období, ale také v létě. V horkých letních dnech často dochází k přehřívání rodinných domů. Zejména střechy domů se rozpalují do maximálních teplot a horko z nich sálá na půdu a dále do obytných místností. Izolace na půdě zabrání sálavému teplu, aby se dostalo do obytných místností. Udržuje v nich příjemné klima.

 

Investice, která se vrátí třeba za 5 let

když budeme porovnávat zateplení stropů se zateplením fasád, najdeme mnoho rozdílů. Zateplení fasád je především několikanásobně nižší investicí, jejíž návratnost je v horizontu několika desítek let. Naopak zateplení podlahy na půdě pomocí minerální izolace Magmarelax je velmi efektivní, s mnohem nižšími pořizovacími náklady a návratnost investice je v horizontu 5-8 let. .

 

Detailní informace o této izolaci najdete na www.magmarelax.cz.