Kde vzít židle, když pořádáte přednášky?

Už kdysi se Neruda zabýval otázkou, která provází lidstvo od jeho počátků. Kam s ním? Pravda, on psal o slamníku, ale tento dotaz můžete aplikovat téměř na cokoli. V jednu chvíli je něčeho málo a potřebujete toho hodně, a pak najednou toho máte hodně a nevíte, co s tím. Třeba židle.

Když jako firma nebo i jednotlivec pořádáte přednášky, školení a workshopy, musíte mít možnost všechny zájemce někam usadit. V začátcích je to legrace, přijde pár lidí a ti se vždy někam vejdou, ale co když se vaše podnikání rozjede a na kurzy se hlásí ne pár lidí, ale pár desítek lidí? Pak jsou potřeba židle. Hodně židlí. V dalším kurzu je ale potřeba, aby každý účastník mohl také pracovat na svém notebooku a plnit úkoly školení, tedy kromě židlí jsou potřeba i stolky. Hodně místa i starostí vám můžou ušetřit židlostoly, které jsou díky praktické konstrukci jednoduše přestavitelné buď na židli, nebo na stolek. Můžete je tak variabilně skládat podle počtu lidí a vlastní potřeby.

I když potřebujete jen židle, je vhodné mít všechny stejné, aby váš přednáškový sál nepůsobil jako „každý pes jiná ves“. Židle nemusíte kupovat hned nové a utrácet firemní peníze, které můžete využít na jiné věci. Bazar s kancelářským nábytkem často nabídne téměř nový nábytek bez jakékoli známky poškození a za mnohem výhodnější ceny. Problém nebývá ani větší množství třeba právě židlí a tak si můžete své pozvánky na přednášky rozšířit na tolik lidí, kolik jen chcete.

Pokud víte, že školicí a přednáškové období je krátkodobé a po jeho skončení pro takové množství židlí využití, můžete využít možnosti pronájmu kancelářského nábytku. Na určené místo firma požadovaný počet židlí doveze a až je nebudete potřebovat, zase si je odveze. Několikadenní konference i vícedenní kurzy tak pro vaši firmu nemusí znamenat velkou položku za nákup desítek židlí pro krátkodobé využití, jednoduše si je pouze půjčte. A onu otázku kam s ním už nemusíte řešit.