24690321 - grey carpet texture

Když má někdo zrcadlovku, neznamená to, že je fotograf. Mnohdy jen to, že má drahý foťák

Focení se v poslední době stalo velkým hitem, hlavně od té doby, co vznikl Instagram. Všichni tam zveřejňují své fotky, a čím kvalitnější, tím samozřejmě lepší. Spousta lidí si proto začala kupovat drahé zrcadlovky, aby jejich fotky byly co nejlepší. A hodně z nich se potom začala věnovat focení na „profesionální“ úrovni.

Hodně lidí si myslí, že když má drahý foťák, tak jsou z nich hned profesionálové. Jenže samotné profesionální vybavení ještě z člověka profesionála neudělá. Skvělým příkladem byla svatba mé sestry, která si s manželem najala fotografa, který měl opravdu kvalitní vybavení, ale jeho fotky té kvalitě rozhodně neodpovídaly.

Měli jsme pocit, že si fotky neprohlížel, aniž by je nějak upravoval, protože tam poslal i takové fotky, které vypadaly, že snad zmáčkl spoušť omylem. Takže fotek ze svatby, které byly hezké, těch bylo možná deset. Z tuny fotek, které poslal. Tímto samozřejmé trpí skuteční fotografové, protože na internetu nabízejí vyšší ceny, a dneska se každý kouká hlavně po tom, aby to bylo co nejlevnější.

Jenže fotograf ví, že jeho práce nekončí nafocením fotek, proto jsou jeho služby dražší. Ale vysvětlete to laikům. A tak to máte úplně se vším. S jakoukoli službou nebo podnikem, co vás napadne. Dokonce třeba i s úklidovými firmami. Například úklidová firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., strojové čištění sedaček, koberců Praha 1. Ano, jejich čištění koberců je sice dražší než u ostatních firem, ale zato odvedou opravdu kvalitní práci. Někdy je třeba si říct, když vidíme ty levné ceny na internetu, bude to opravdu kvalitní, když to stojí pár kaček?

Odstranění pásky, lepidla, izolepy, polepů, folií, mytí oken. Výškové práce Praha 1

V naší škole máme různě vyzdobená okna, hlavně na prvním stupni. Máme na nich lepší obrázky a tak podobně, co udělají děti během výtvarné výchovy, nebo v družině. Třídy, ve kterých je školní družina, byly obzvlášť vyzdobené. Ale bylo potřeba okna po dlouhé době pořádně vyčistit. Jenže zůstalo na nich lepidlo z izolepy a v některých případech izolepa nešla dolů vůbec.

34823383 - cleaning windows with special rag

Tak jsme se s vedením školy domluvili, že si na to necháme najít úklidovou firmu. Ředitelovi známí mu prý doporučili úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí oken Praha 1, čištění fasád, výškové práce, od které si nechávají pravidelně čistit okna a podlahy. A všichni jsme s jejich prací byli naprosto spokojeni. Okna krásně umyli v celém komplexu naší školy a zabralo jim to jen jeden den, ani ne. Izolepa a lepidlo zmizelo, okna byla krásně lesklá.

Dále jsme si na jejich doporučení nechali na okna nanést i impregnaci, po které by mělo jít příště vše mnohem snáze dolů. Celkově bych A SERVIS všem doporučila, protože odvedli opravdu skvělou práci. Zaměstnanci byli velice milí a ochotní a byla radost s nimi spolupracovat.

Ani jejich ceny nám nepřipadali příliš vysoké, když vezmu v potaz, jak dobře svou práci udělali. A hlavně to stihli za jeden den o víkendu, takže my tam nemuseli být déle a nijak to neomezilo výuku. Odteď víme, že když budeme něco potřebovat, víme, na koho se obrátit. Určitě je využijeme i na čištění podlah a koberců. Já jejich služby začala využívat i doma, protože dokážou dosáhnout skvělých výsledků, o kterých si já můžu nechat jen zdát. Někdy je lepší prostě práci přenechat odborníkům.