Konec špinavým kobercům díky kotoučovému strojnímu vyčištění

Na jaře jsme si nechali vyčistit koberec od firmy, která na svých webových stánkách nabízí kvalitní mokré neboli extrakční čištění koberců. Tímto čištěním garantovali úspěšnost v čištění koberců a doporučovali ji za nejefektivnější metodu, jak koberce udržovat ve výborném stavu.

 

Jistě nejsem sama, která doplatila na takové vyčištění koberce. Náš koberec byl touto firmou „vyčištěn“ tak, že jsem myslela, že koberce raději vyhodím, než se dívat na fleky, které na koberci byly ještě znatelnější! Některé místa snad nečistili vůbec, alespoň podle toho tak koberec vypadal. Jak může nějaká firma garantovat kvalitní čištění koberců a mít takové výsledky?? Sháněla jsem rady a informace o čištění koberců na internetu a přečetla si některé diskuze lidí, kteří si nechali čistit koberce u firmy A SERVIS LIPKA s.r.o. Doporučovali metodu strojové čištění koberců kotoučovým strojem spolu s profesionální účinnou chemií, která je sice o něco dražší, než je extrakční čištění, ale mají s ní velmi dobré zkušenosti co do kvality tepování koberců o čemž se velmi kladně zmiňovali i lidé, kteří tuto firmu využili.

S firmou A SERVIS LIPKA jsem se zkontaktovala a za týden mi přijeli koberec vyčistit. Zaměstnanci firmy A SERVIS LIPKA pracovali velmi rychle a přitom jejich práce byla perfektní. Náš koberec je perfektně čistý, prozářily se jeho barvy a i vlas, který byl v místech dveří velmi slehlý sešlapáním, se výborně načesal. Zkusila jsem rozdělat vlas až do hloubky koberce a i tam byl krásně čistý. Jsem velmi spokojena s jejich provedenou prací a přesvědčili mě o tom, že patří k velmi seriózním firmám a jejich garance kvality v čištění koberců je nejen psaná na jejich webových stránkách.

 

Až firma mi pomohla s čištěním mého koberce

Nedávno u mne proběhla menší rozlučková party s mým kamarádem, který se stěhuje do Austrálie. No nebyla to zrovna dobrá volba a akce byla opravdu divoká. Po probuzení mne při pohledu na koberec polil studený pot. Vůbec jsem neměl dovolit chodit na balkon, kde pršelo a kamarádi mi tak zanesli nečistoty z venku dovnitř. Bohužel utrpěl můj béžový koberec. Rychle jsem potřeboval vyřešit tuto situaci, než nečistoty na koberci zaschnou a nebude se s nimi dát nic udělat. Vyhledal jsem si na webu firmu, která koberce čistí. Po okamžitém kontaktování přijeli ještě ten den a pustili se do čištění. Jenže po zaschnutí koberce se objevily fleky, které tam rozhodně dříve nebyly. Když jsem firmě čištění reklamoval, přijeli se podívat pracovníci a řekli, že bohužel jejich technikou koberec už nevyčistí. Používali extraktor, a ten nečistoty akorát rozpil. Doporučili mi ale strojovou metodu, která je výrazně dražší, ale nečistoty s tím odstranit půjdou. Na internetu jsem si tedy znovu našel firmu, tentokrát A SERVIS LIPKA, s.r.o., která zajišťuje strojové čištění koberců Praha. Domluva byla nadmíru profesionální a druhý den přijeli a nečistoty díky voňavému roztoku a kartáčovacímu stroji odstranili perfektně. Po party konečně nezůstala ani stopa. Měl jsem velké obavy z výměny koberce, ale naštěstí se to podařilo odstranit. Určitě vyzkoušejte čištění strojem.