Máme tajný návod, jak ušetřit tisíce za vytápění domu. Chcete ho také znát?

Není zapotřebí mít vysokoškolský diplom z ekonomického oboru, abyste si dokázali spočítat, jak vysoké jsou náklady na vytápění vašeho rodinného domu. Bohužel cena stále zvyšovat, protože se neustále zvyšují i ceny energií. Je prokázáno, že průměrná výše nákladů na topení a ohřev teplé užitkové vody v rodinném domku je zhruba 32 tisíc korun bez DPH. Za předpokladu, že dům je opatřen pouze základním zateplením, kterým disponuje drtivá většina domů, starších než 10 let. Stropy pak ke ztrátám tepla napomáhají nejvíce.

Než se stihnete zahřát, teplo je pryč

Základní trámová konstrukce je nejčastějším druhem provedení stropů u těchto domků. Trámy jsou vzdálené přibližně jeden metr od sebe a jejich výška se pohybuje mezi 20 až 30cm. Spodní i vrchní strana trámů je vybavena prkenným záklopem. Zespod je záklop opatřen rákosem a omítkou a na vrchní straně je záklop překrytý pochozí vrstvou, případně zasypán vrstvou škváry. Obě varianty však mají jeden společný problém – prázdnou dutinu mezi trámy. A teplo tudy proudí pryč…

Když máte správnou izolaci, není zateplení problém

Pro většinu materiálů a technologií je práce na střechách velmi složitým oříškem. Nejúčinnější metodou současnosti je izolace stropu aplikací Systému MAGMARELAX®. Samotná aplikace je prováděna foukáním do půdních meziprostor nebo do dutin. Těmito prostory z interiéru uniká až třetina tepla. Tato informace není nová, ale čerpali jsme ji z tisíce let starých zdrojů – ze základních fyzikálních zákonů. Teplý vzduch je lehčí než studený a stoupá ke stropu vytápěných místností. Většinou si najde skulinky a proudí bez užitku na půdu. Nafoukáním izolace se utěsní i ty nejmenší skuliny a otvory. Samotná aplikace čedičové vaty MAGMARELAX® je velmi jednoduchá. Největší podíl práce zastane speciální přístroj, který je umístěn na nákladním voze a odtud žene materiál do izolovaného prostoru. Není ani třeba příliš vyklízet půdu. Pracovníci nenadělají nepořádek a jsou s prací hotovi během několika hodin.

Na každý druh střechy se hodí

Aplikace materiálu při zateplení střech může dělat problémy velké spoustě technologií. Konstrukce střech jsou odlišné, členěné a mnohdy špatně přístupné. Dostatečná vrstva izolace musí být i v těžko přístupných místech, jinak by si teplo tuto skulinu našlo a dále by unikalo. Mezi konstrukce lehčí patří vazníkové střechy. S pomocí foukané minerální vlny MAGMARELAX® může být i takto složitá konstrukce dokonale přesně zateplena během několika hodin práce.

Jestliže máte nepřístupnou plochou střechu s vyšším sklonem, tzv. pultovou střechu, doporučujeme vytvořit do ní vstupní otvor. Jedná se o osazení vikýře a tím zajištění revizního vstupu do prostoru střechy. Pokud si majitel toto zajistí, jednak se může kdykoli zateplit dům a vyřešit tak své tepelné ztráty, ale navíc může v prostoru provést opravy nebo kontroly a zásahy, se kterými by byl bez možnosti vstupu problém. Třeba uhnízdění ptactva, vos, sršňů a podobně.

Nečekejte a neztrácejte teplo zbytečně!

Neváhejte a ještě dnes vyplňte nezávazný poptávkový formulář a získejte slevu 20% na jedničkovou minerální izolaci MAGMARELAX a 15letou záruku. Během několika dnů očekávejte obchodně technického poradce a do 14 dnů samotnou realizaci.

Více se informujte na www.magmarelax.cz/akce nebo na telefonu 800 100 533.