Mámo, podívej se… Oni jim dělaj nový‘ balkóny!

Ano, je to ve skutečnosti tak. V případě, že bydlíte v bytovce bez balkónů, můžete je mít taky, a dokonce prostorné. Někdo na něm může sušit prádlo, ale jsou i lepší věci. Co takhle usednout za příjemného letního večera na balkón, otevřít lahvinku červeného a zapálit si…

Firma IP Polná vynalezla důmyslný systém instalace balkónů na bytovky, které byly postaveny bez nich. Nový balkón je tvořen nosným žárově pozinkovaným ocelovým rámem podlahy a taktéž zábradlím. Nášlap podlahy je vyroben z kvalitního hliníkového plechu s protiskluzovou úpravou. Celá konstrukce drží na kvalitních masivních kotvách v obvodové zdi. Balkóny jsou 100% bezpečné a samozřejmě schválené.

 

JAK JE TO TEDY S ÚPLNĚ NOVÝMI BALKONY

Balkon je velice oblíbenou součástí bytu v každém bytovém domě. Tak tomu bylo, je, a nejspíše bude i nadále. Balkony bezesporu představují pro majitele bytů prostor pro zasloužený odpočinek uprostřed městské zástavby, nicméně ne každý byt se plnohodnotným balkonem nebo lodžií může pochlubit. Pokud tedy žádný balkon nemáte či se vám váš současný balkon zdá být příliš malý (a zateplením domu by se ještě zmenšil), nabízí se zajímavé řešení v podobě zavěšení nových, ocelových balkonů. Pokud se právě pro toto řešení rozhodnete, je nutné myslet na několik podstatných věcí.

Před každou montáží úplně nového balkonu musí dodavatel zpracovat statické posouzení pro jeho následné ukotvení do stávajících konstrukcí bytového domu. Dalším problémem je neodborné usazení celé konstrukce a následné vyřešení připojení ke všem stěnám domu a zateplovacímu systému. Dům, balkon i zateplovací systém fasády v průběhu roku neustále pracují jinak (reagují jinak na změny teplot, apod.) a je třeba na to v plánu myslet. Spoje mezi jednotlivými konstrukcemi musí s těmito „pohyby“ prostě počítat. Proto vždy využívejte pouze služeb kvalifikované a zodpovědné firmy v této oblasti, a pokud vám bude dodavatel tvrdit opak, rozhodně s ním nespolupracujte!

 

PROČ TEDA MÍT NOVÉ BALKONY

Pro všechny majitele bytu je prakticky nemožné jakkoli zvětšit prostor bytu uvnitř svého domu. Nový balkon je tak zcela jedinou možností, jak byt zvětšit o další zajímavý prostor, který lze využívat dle vlastního zvážení. Pro majitele bytu s malým balkonem je to cesta k plnohodnotně využitelnému prostoru, balkon přestane být pouze obyčejnou sušárnou prádla a kuřárnou.

Váš byt si tak rozšíříte o zajímavý prostor pro volný čas a odpočinek. Nový balkon lze ve většině případů osadit k bytům, kde již balkony jsou, ale také k bytům, které prozatím balkony žádné neměly. Jedná se navíc o investici, která okamžitě zvýší cenu bytu o víc, než kolik samotný balkon ve skutečnosti stojí. Dá se proto říci, že na takovém novém prostoru v bytě se zkrátka nedá nikdy prodělat.

 

Reference:

Jana Lahučká, předsedkyně výboru Společenství pro dům

Konzumní 620/3, Praha 9

„Všichni si teď užíváme větší balkony a trávíme tam mnohem více času, protože nám poskytují nový relaxační a užitný prostor bytu. Děkujeme.“

všechno – jednání s úřady, projekt, stavební povolení, realizaci, kolaudaci, předání díla, záruku. A co je ze všeho nejdůležitější, cena vaší bytové jednotky stoupne o hodně víc, než činí náklady na pořízení balkónu! Na téhle investici zkrátka nejde prodělat.

Více informací na www.mojebytovka.cz nebo na telefonu 800 100 533.