Máte starou kuchyni? Dejte jí nový kabátek!

Kuchyně je bezesporu nejvytíženější součástí každého bydlení, a proto se není čemu divit, že po určitém čase přestane plnohodnotně sloužit a vypoví vám službu. Její kompletní výměna rozhodně nepatří mezi nejlevnější záležitosti a spousta z vás se tomuto úkolu vyhýbá jako čert kříži. Není to škoda? Dnešní kuchyně se dají pořídit za příjemné ceny, přičemž vám slibují praktické funkce, spoustu úložných prostor i příjemnou vizáž, protože i na ní záleží. V dnešním článku vám poradíme, čeho se při výběru nové kuchyně držet, abyste si doma vytvořili příjemné zázemí.

 

Znáte kuchyňské zóny?

Zařízení kuchyně si vyžaduje i věnování pozornosti tzv. kuchyňským zónám, které v tomto prostoru hrají důležitou roli. A teď ruku na srdce: jak vám sloužila původní kuchyně? Vařilo se vám v ní dobře, aniž byste byli nuceni kvůli každému úkolu pobíhat z místa na místo? Nebo vám naopak chyběla po ruce pracovní deska, za kterou jste i několikrát během jednoho vaření museli odbíhat? Pokud jste si odpověděli záporně, pravděpodobně bylo na vině špatné uspořádání oněch zón, díky čemuž jste sami sobě vaření příliš neusnadnili. U nové kuchyně máte šanci tohle uspořádání změnit! Kuchyně na míru vám umožní využít maximum prostoru. Ideální umístění vypadá takto: odkládací plocha, dřez na umývání, pod ním koš na odpadky, pracovní plocha a varná zóna. Necháte se inspirovat, ať je vaše vaření radost?

 

Kolik času v kuchyni trávíte?

Drtivá většina z vás – převážně pak ženy – stráví v kuchyni podstatnou část dne. Začíná to snídaní, pokračuje obědem a končí večeří. Mezitím si sem odskočíte na výbornou kávu či jen tak posedět s přáteli. Nejen pro vaření, ale i pro celkový čas strávený v této místnosti, je důležité, abyste se zde cítili příjemně a vaše kuchyně ve vás evokovala líbivé pocity. Moderní kuchyně slibují přitažlivý vzhled za přátelské ceny, které nenaruší váš finanční rozpočet, ale zároveň zaručí, že v kuchyni budete čas trávit ne z povinnosti, nýbrž z radosti a vlastního chtíče. Abyste nejen o rozložení, ale i vzhledu vaší kuchyně mohli co nejvíce rozhodovat, využijte zajímavé nabídky, kterou vám přináší nábytek na míru.