Máte za sebou náročnou noc? Nezoufejte.

Čeká vás prezentativní meeting a vy se cítíte spíše na to, že byste zůstali celý den v posteli? Zatněte zuby a přečtěte si následující tipy, jak zastínit probdělou noc.

Stává se to zcela běžně a každému. Ať už jste byli na oslavě narozenin, sledovali zápas v hokeji či se jen obávali náročné povinnosti, která před vámi následující den stojí, tu a tam se ráno vzbudíte a necítíte se svěží. Jestli máte ovšem podat nějaký výkon, kor například v práci, vaše důkladně zvolená výmluva pravděpodobně nikoho zajímat nebude, i kdyby to nakonec výmluva nebyla. Skvělá zpráva je ta, že i žalostný vzhled lze na pár hodin zamaskovat.

Nastartujte organismus bohatou snídaní, a to i v případě, že nejste zvyklí snídat nebo máte stále žaludek na vodě. Zvolte snídani vitální na sacharidy, které vám doplní potřebnou energii, a hned po probuzení doplňujte tekutiny. Zapomeňte na obvyklou ranní kávu a zvolte raději zelený čaj, který má mnohdy daleko více povzbuzující účinky.

Při ranní hygieně se zhluboka nadechněte a místo horké sprchy, která vás spíše ukolébá ke spánku, pootočte kohoutkem směrem k modré barvě. Rozproudíte tím krevní oběh a tělo i mozek budou fungovat dříve.

Zdali ani tak nevypadáte k světu, zamaskujte nedostatky za pomocí make-upu. Ano, i muži zde mají dovoleno sáhnout třeba jen po korektoru pod oči. Například po pobytu v baru je pleť intenzivně lesklá a vysušená. Dopřejte ji tedy výživnou hydrataci a mírný makeover. Oteklých očí se zbavíte pomocí studené vody, a jestli je máte podrážděné a unavené, sáhněte po kapkách do očí se zvlhčujícím účinkem. Mezi osvědčené patří oční kapky Starazolin HydroBalance, které jsou vyvinuté zrovna pro případy podrážděných a suchých očí.

Nejzásadnějším krokem je však z té postele opravdu vstát, abyste již zmíněné kroky mohli vůbec podstoupit. Pro veškeré případy si tedy pojistěte několik budíčků a vězte, že ten den nějak zvládnete stejně tak, jako jste už přežili xkrát předtím.