Miluješ přírodu? Užij si celé léto v nejznámějších amerických národních parcích

Adrián strávil léto v americkém národním parku. Můžeš v něm pracovat i ty!

Nebuď prokrastinátor! Zařiď si léto v nejkrásnějších národních parcích USA už nyní

Amerika je kontinent plný nádherných přírodních krás. Některé její oblasti připomínají Českou republiku, jiné nabízí běžnému Evropanovi možnost střetnout se s výjimečnou flórou a faunou, kterou nikde jinde ve světě neuvidí. Nejpozoruhodnější přírodní krásy USA jsou chráněné jako národní parky. Je jich tam víc než 350. Mladý student Adrián Vargončík strávil celé léto prací v jednom z nejkrásnějších národních parků ve spojených státech Sequoia National Park ve státě Kalifornia. Jaké bylo strávit několik měsíců v obklopení přírody, pracovat v národním parku a plánuje se do země neomezených možností vrátit?

Pokud vyrazíš do USA, nezůstávej jen ve známých městech jako New York, Chicago či Los Angeles. Nesmíš vynechat ani americký západ, kde najdeš ty nejkrásnější národní parky celé země. Jeden hezčí než druhý, stačí si jen vybrat.

 

Sbal si kufry do národního parku

Znějí ti povědomě jména národních parků jako Yellowstone, Glacier, Grand Canyon, Denali, Mount Rushmore, Lake Powell, Yosemite, Kings Canyon, Death Valley, Zion nebo Bryce? V těchto přírodních rezervacích můžeš strávit několik nezapomenutelných měsíců. Musíš jen splnit několik podmínek. Ty základní jsou: být studentem denního studia univerzity nebo vysoké školy a mít alespoň komunikativní úroveň angličtiny. Nic komplikovaného, že? Můžeš si vybrat pracovní pozice jako provozovatel kavárny, recepční, denní barová služba či se starat o pořádek na pokojích a v hotelech: „Práce v národních parcích byl úplně nový program od Smaller Earth. Pozice, na kterou jsem se v té době hlásil byla „housekeeping“ tedy pokojský. Pracoval jsem v hotelu, kde jsem se staral o čistotu pokojů a komfort pro hosty, kteří navštívili tento rezort během léta,“ prozradil Adrián Vargončík.

 

Léto v Národním parku Sequoia

Tento národní park se nachází v pohoří Sierra Nevada, východně od kalifornského města Visalia v USA. Park byl založený v roce 1890. Jeho rozloha je 1 635 km² a nabízí tak hodně prostoru pro milovníky přírody a turistiky. Park je známý svými stromy sekvojovci mamutími, včetně stromu generála Shermana, který je nejvyšším stromem na světě. Po těchto obrovských stromech dostal název i národní park, ve kterém pracoval Adrián. „ Práce v národním parku mě oslovila skrz můj blízký vztah k přírodě. Aktuálně už zase řeším příští léto v Sequoi a po skončení práce bych chtěl cestovat a navštívit i různé národní parky po celém území USA,“ prozradil svoje plány na budoucí rok mladý student.

 

Volné dny v lese i největších metropolích

Dny, kdy nepracuješ ti kromě turistiky a poznávání přírody, nabízí možnost vyběhnout mimo národní park a poznat i městský život a jeho ruch.: „Na mé pozici jsme pracovali jen během dne od 8:00 do 16:00. Celé léto bylo krásně slunečné, takže po práci byla vždy možnost na volnočasové aktivity. Každý týden jsem měl jeden nebo dva dny volna, kdy jsem poznával okolní krajinu, navštívil známé města jako Los Angeles či San Francisco. Kamarádi, které jsem tam získal, mi ukázali pravou tvář Ameriky,“ vzpomíná Adrián.

 

Léto v USA plné pozitiv

Léto v národním parku nabízí příležitost seznámit se s novou kulturou, pracovat v mezinárodním prostředí a spřátelit se s lidmi z jiných zemí či zdokonalit se v angličtině. Několik měsíců v Americe dá člověku hodně nových zkušeností a zážitků! Existují nějaká negativa? Adrián v tom má jasno: „Určitě mi dala novou zkušenost ať už pracovní nebo jazykovou. Byl jsem tam jediný kluk ze Slovenska, tím pádem komunikace byla možná jen v anglickém jazyce. Strávil jsem téměř čtyři měsíce v USA se super lidmi a získal jsem doživotní přátelství, vydělal si slušné peníze, poznal kus nové krajiny a samozřejmě zdokonalil svoji angličtinu, tak nepociťuji žádná negativa. Vidím v tom jen pozitiva.“

Chceš poznat nejkrásnější národní parky v Americe, poznat nové přátele z celého světa a dostat ten nejlepší kulturní šok? Víc informací najdeš na stránce https://www.smallerearth.com/cz/cz/work-and-travel/narodni-parky-usa