Myslet ekologicky a chránit životní prostředí můžete každý den – podporujte lokální firmy, které jsou ohleduplné k planetě Zemi!

Lidové pořekadlo říká, že čím víc člověk má, tím více chce. A když se podíváme kolem sebe, vše nasvědčuje tomu, že se toto pořekadlo vůbec nemýlí. Mizející deštné pralesy, tání ledovců, vymírání živočichů a znečištěné oceány – to vše je smutnou připomínkou toho, jak daleko je ochoten člověk pro zisk zajít.

 

Ničíme si domov

Možná si říkáte, že třídíte odpad a kupujete BIO výrobky, tak toho pro zdraví planety děláte dostatek. Pokud si myslíte, že jednotlivec nedokáže přispět k řešení otázky životního prostředí, je to mýlka. Můžete udělat mnohem více. Jak jistě víte, velké korporátní firmy velkou měrou přispívají k mýcení lesů, v důsledku čehož vymírají živočichové i rostliny. Znečištění se nevyhýbá ani vzduchu či vodě. Donedávna každý průmysl, který vyráběl ve velkém, na ekologii příliš nedbal a hlavním krédem bylo vydělávat velké peníze. Avšak i to se začíná pomalu měnit a mnohé velké a nadnárodní firmy se snaží zařadit do výrobního procesu ekologický program. Avšak stačí to? Co pro to můžete udělat vy sami?

Nakupujte jinak

V dnešní době je více než aktuální zajímat se o to, co se s životním prostředím děje a jak to můžete vy sami ovlivnit. Proč totiž podporovat velké firmy s milionovými obraty, když můžete potraviny a jiné produkty nakupovat u lokálních firem? Mnoho lidí se již tímto řídí, a proto můžete pozorovat rozmach farmářských trhů či poptávku po biopotravinách apod. Stejně to však můžete udělat i s oblečením. I na českém trhu figurují firmy, kterým není budoucnost Země lhostejná, a při výrobě oblečení neubližují přírodě. Proč si tak neobohatit šatník o moderní plátěné tenistky, které splňují PETA standardy, černočerné kousky metalového oblečení nebo o vtipná trička s originálním potiskem? Zajímejte se o to, co a kde nakupujete a přispějte tak k tomu, že našim dětem nepředáme zdevastovaný domov.