exterier_Grund_Resort_GolfSki

Mýty o golfu vyvracíme s trenérem Tomášem Baslerem z Mladých Buků

Golfová sezóna pomalu a jistě startuje a s ní opět mnoho nezodpovězených otázek, mýtů a legend, kterými je tento elegantní sport opředen.

 

 

 

S dlouholetým trenérem golfu Tomášem Baslerem z krkonošského golfového hřiště Mladé Buky, které je součástí  Grund Resort Golf&Ski, se podíváme na zoubek několika častým výrokům, které šíří zejména lidé s minimální znalostí golfu. Po následujícím rozboru těchto mýtů je možné, že Česká republika bude mít brzo o nejednoho golfového hráče navíc.

Mýtus 1: Golf je pro snoby

Díky filmové produkci a spojování některých známých (a bohatých) osobností s tímto sportem v mnoha z nás vyklíčila myšlenka, že se musí jednat o finančně nákladnou záležitost, kterou je třeba dotovat horentními sumami, a tudíž se týká jen „horních deseti tisíc“. Pravdou ovšem je, že v současnosti je golf dostupný téměř pro každého, a to jak v ohledu místním, tak v ohledu finančním.

 

exterier_Grund_Resort_GolfSki

 

Mýtus 2: bez drahého vybavení a speciálního značkového oblečení si nezahrajete

„Pokud s golfem začínáte, stačí vám na první rok či dva průměrný a dostupný golfový set, v pohodě si vystačíte i s vybavením za cenu 2-3 tisíc korun, třeba i z druhé ruky,“ vyvrací Tomáš Basler častou domněnku, že každý hráč musí mít nejnovější model setu holí té nejprestižnější značky.

To samé se týká také oblečení na greenu, tedy pokud na sobě nebudete mít outfit jedné z „vyvolených“ značek, jste za absolutní outsidery. „Tohle si začátečníci myslí velmi často. Jediné, co byste měli dodržovat, je mít dlouhé kalhoty, ne však modré džíny. Případně kraťasy ne kratší, než dva palce nad kolena a tričko s límečkem či stojáčkem. Dámy jsou na tom lépe, ty mohou mít i minisukně a trička bez rukávů, ovšem měly by volit oblečení odpovídající významu dané hry,“ dodává Tomáš Basler.

Pokud chcete golf jenom zkusit a nevíte, zda vás chytne, klidně vytáhněte svoje obnošené pláťáky a oblíbené tričko s límečkem. Jediné, do čeho se vyplatí investovat, jsou kvalitní nepromokavé boty.

 

Golfiska_Grund_Resort_GolfSki_1

Mýtus 3: koníček, který se prodraží

Už předchozí body částečně vyvracejí zdání, že golf je drahý sport. A to platí i při vstupu na hřiště. „Pokud přežijete, že nebudete členem jednoho z prestižních golfových klubů, kde stojí členství desetitisíce ročně, a spokojíte se se členstvím ve vašem lokálním klubu, vyjde vás vstup na hřiště na jednotky tisíc korun ročně. Často lze využít ročního členství a neomezeného vstupu na hřiště, takže čím častěji budete hrát, tím vás vyjde hra levněji,“ doporučuje ověřenou strategii Basler. Když sečteme předchozí argumenty, může být golf pohodlně levnějším sportem, než je lyžování.


Mýtus 4: Jen pro pány

Tento mýtus je snad již vyvrácen, stále častěji můžeme na greenu vídat i ženy, které nezřídka své mužské kolegy „válcují“ přesnou muškou, ale i soustředěností, pevnými nervy a elegancí. „Pokud ženu golf chytne, většinou se mu věnuje zodpovědně a velmi rychle se zlepšuje,“ mluví ze zkušenosti Tomáš Basler z Grund Resort Golf&Ski. „Pravidla golfu ženám umožňují nižší odpaliště, což je dáno jejich menší silou při prvním odpalu, ale pak už je vše naprosto stejné jako u mužského golfu a platí pro ně ta samá pravidla,“ dodává Tomáš Basler.

 

jamka18_Grund_Resort_GolfSki

 

Mýtus 5: Není to sport

„Pokud je mezi lidmi ještě někdo, kdo golf nepovažuje za sport či náročnější fyzickou aktivitu, vřele mu doporučuji, aby si zkusil strávit pár hodin na drivingu či přímo na hřišti,“ usmívá se Tomáš Basler. Samotný pochod na osmnáctijamkovém hřišti s bagem za sebou vydá za slušnou túru, a pokud přidáte odpaly namáhající zádové a břišní svaly plus paže, máte za jedno odpoledne vystaráno jako při intenzivním tréninku v posilovně.

O hotelu Grund Resort Golf&Ski

4. září 2009 se v Mladých Bukách otevřel Grund Resort Golf&Ski, projekt rodinné společnosti Grund, která v obci úspěšně podniká již od roku 1990. Na místě, kde dosud stálo 9jamkové hřiště, se nově pod hlavičkou Grund Resort Golf&Ski otevřelo 18jamkové hřiště a 4hvězdičkový hotel s relaxační zónou a restaurací. Součástí Resortu je i lyžařský areál.