Nakupujte na internetu chytře!

Počet internetových obchodů nejen v českém online prostředí stoupá – aktuálně jich existují tisíce a nové přibývají každý den. Nabídka obchodů je mnohdy rozmanitější než je tomu o obchodů klasických, takže není divu, že na internetu nakupuje stále více lidí. Bohatá nabídka ale není tím hlavním „tahákem“. Většina zákazníků slyší především na nižší ceny. Líbilo by se vám, kdybyste na nákupech mohli ušetřit ještě více? Pokud ano, tento článek vám nesmí uniknout. Poradíme vám, jak i vy na nákupech v online prostředí ušetříte ještě více. Nabízí se totiž hned několik možností…

 

Jak je možné, že se ceny drží tak nízko?

Připadají vám ceny v internetových obchodech až podezřele nízké, takže od tohoto druhu nákupu raději upouštíte? Jestliže ano, tak vězte, že tím škodíte jen sami sobě. Ceny jsou obvykle nižší z jednoho prostého důvodu: Obchodníci na internetu se musí potýkat s vyšší konkurencí než je tomu v případě kamenných prodejen, a právě to žene ceny na minimum. Obchody se snaží nalákat na nízké ceny, a právě toho vy jako zákazník můžete využít. Nakupování se tedy nemusíte bát.

 

Je třeba přemýšlet

Na druhou stranu je ale třeba maximální opatrnosti. Jak jsme zmínili, internetových obchodů existují tisíce, a to je současně i rizikem. Protože si e-shop může založit kdokoliv a během několika málo minut, je vždy nutné si obchod prověřit. Pomoci vám mohou reference od zákazníků, projděte si třeba i internetové diskuze, na internetu už také fungují seznamy nespolehlivých obchodníků. Před nákupem se snažte s obchodníkem spojit a projděte si obchodní podmínky. Těmito jednoduchými kroky eliminujete riziko, že si objednáte věc u podvodníka. Hrozí i to, že si můžete koupit neoriginální zboží, opět platí pravidla: Důvěřuj, ale prověřuj.

Pokud se budete chovat zodpovědně, nic nebrání tomu, abyste výhodně nakupovali třeba každý den. Ještě nižší ceny si můžete užívat díky těmto možnostem:

 

1. hromadné nakupování

Hromadné nakupování není žádný podvod, jak si mnoho lidí myslí. Je založeno na jednoduchém principu: Obchodník se domluví s poskytovatelem služby či prodejcem produktu, že od něho odebere určité – velké množství. To pak nabídne na svých stránkách. Dodavatel logicky nabídne výhodnější cenu a sleva pro vás je na světě. Určitě se tedy tohoto typu nakupování nebojte. Vyplatí se zejména při nákupu zájezdů, ale třeba i oblečení či vybavení do domácnosti.

 

 

2. slevové kódy a kupony

Výhodné nakupování na internetu vám zajistí i slevové kódy a kupony. Existuje jich možná stejné množství jako obchodů. Stačí jen vědět, kde je hledat. Naším tipem pro vás je stránka slevovekody.com. Jedná se internetový portál, který se specializuje na shromažďování různých slev, kódů a kuponů z obchodů napříč českou e-shopovou scénou. Každý den zde najdete kupony, které můžete uplatnit při nákupu v mnoha různých obchodech. Kupony se zobrazují v seznamu, ze kterého si stačí jen vybrat. Na portálu je k dispozici také přehled obchodů (řazený podle abecedy). Můžete si tedy najít ten, který vás zajímá a podívat se, jestli aktuálně nabízí nějaké slevy či jiné výhody, snadnější už to opravdu být nemůže.

 

Jak kupon využít?

I to je super snadné. Stačí na něj kliknout a budete přesměrováni přímo do obchodu, který slevu nabízí. Při použití kódu je třeba někdy kód opsat a uplatnit ho až při nákupu. I to ale hravě zvládnete.

Na portálu slevovekody.com se můžete přihlásit i k odběru newsletteru. Jedině tak budete mít jistotu, že vám ty nejlepší slevové kódy ani kupony nikdy neuniknou. Nabídky vám totiž budou chodit „přímo pod nos“ na váš e-mail.

Nebojte se internetového nakupování, s našimi tipy to bude super výhodné i pro vás! Tak hurá na věc!