Nepodceňujte kvalitně provedenou hydroizolaci terasy

Stále častěji se setkáváme s případy, kdy lidé hledí pouze na výsledný design stavebního prvku. Moderním klientům zkrátka stačí, když věc hezky vypadá, kvalita již tak důležitá není. Tento postup je však v mnohých situacích přímo sebevražedný. Například u nově zbudované terasy. Vyberete si kvalitní dřevo, střešní krytinu a unikátní tvar s nadčasovým nádechem. Ovšem, jak vám bude taková terasa sloužit i za nepříznivějších klimatických podmínek, když opomenete na hydroizolaci terasy? Nezáleží na tom, jestli máte jen malý altán, pergolu nebo prostorově rozměrnější terasu. Na hydroizolaci za žádných okolností nezapomínejte.

 Je hydroizolace vhodná i pro vaší terasu?

Pokud vlastníte terasu, která je pevnou součástí rodinného domu, nemusíme se o důležitosti hydroizolace vůbec bavit. Zde je to snad naprosto bezpředmětné. Hydroizolace terasy je v nových projektech již přímo začleněna do dokumentace výstavby.

Rovněž se s ní počítá při rozsáhlejších rekonstrukcích a stavebních úprav. Hydroizolace je důležitá u všech teras a pergol, pod jejímiž základy je například sklepní prostor. Využijte služeb společnosti Hizol, která na českém trhu patří k předním poskytovatelům služeb v této oblasti.

Použití výhradně kvalitních materiálů

Pokud se pustíte se společností Hizol do hydroizolace teras, altánů, pergol nebo balkonu, získáte záruku použití výhradně špičkových materiálů. Firma si zakládá na tom, že se nesnaží šetřit na materiálech, ale naopak poskytuje nadstandardní kvalitu s dlouhou životností, nikoliv hydroizolaci pouze na přechodné období.

Pod rouškou této hydroizolace se každá terasa stane okamžitě vodě odolnou na několik let. Fólie je samozřejmě odolná i proti UV záření a navíc je vrchní vrstva tvořena z profilů, takže minimalizuje možnost případného poškození. Reálná životnost fólie je stanovena na 25 let.