Nepostradatelná líčidla na léto – nechybí ve vaší kosmetické taštičce?

Naše pokožka je v letních vedrech sama od sebe dost zatěžována vnějšími vlivy, v oblasti dekorativní péče proto platí pravidlo „méně je více“. Neduste ji pod zbytečnými nánosy make-upu, mohla by se vám „odvděčit“ pěknou neplechou v podobě viditelných pórů, černých teček a pupínků. Volte decentní úpravu, která pouze zvýrazní přirozenou krásu vaší sluncem políbené tváře.

Vsaďte na zvýrazněné řasy a obočí

Jedním z nedocenitelných letních produktů jsou voděodolné řasenky či fixující gely na obočí. Tyto části obličeje platí za dominantu každé tváře, při vhodné úpravě totiž dokáží zcela proměnit váš výraz. Voděodolné produkty oceníte nejen u moře nebo na koupalištích, ale i během dne, kdy se do vás bude opírat slunce. Předejdete tak nežádoucím obtiskům či jiným černým malůvkám.

Pokud máte málo husté, slabé řasy, pak vás pravděpodobně nespasí ani sebelepší mascara. Nevěste ale hlavu! Smyslně rafinovaný pohled si můžete dopřát i bez nutnosti absolvování opakovaných prodlužovacích procedur v kosmetických salonech. Dnes jsou běžně k dostání růstová séra na řasy a dokonce i obočí, jež velmi dobře fungují. Vymodlený výsledek se při denním používání dostaví doslova záhy. Svěřte se do péče kvalitní americké kosmetice RevitaLash, průkopnici v této oblasti, kterou s oblibou používají i takové světové celebrity jako sestry Kim a Khloé Kardashianovy či herečka Jennifer Love Hewitt. Její přípravky mají navíc tak šetrné složení, že se nemusíte bát podráždění očí nebo jakékoli zátěže pro vaše vlastní řasy.

Zapomeňte na hutné make-upy

Od přírody dokonalá pleť bez poskvrnky je spíše vzácnou výjimkou než každodenní realitou každé z nás. Využijte proto možnosti nechat si ji zkrášlit tou nejdostupnější a nejsnadnější cestou – slunečními paprsky. Ty jí dodají šťavnatou barvu a přirozený jas, který vy už jen podtrhnete. Nepřikrývejte pleť v parných dnech hutnou dekou z make-upu, která by na ní těžce dolehla a znemožnila jí volné dýchání. S teplotami šplhajícími do závratných výšin se také více potíme – pot by vás v kombinaci s rozpouštějícími se líčidly mohl štípat a zanést póry nečistotami. Nemluvě o tom, že pracně namalovaná maska, pozvolna se roztékající vlivem horka, nikoho neoslní, spíše naopak. Pokud můžete, make-up vynechte úplně a nechte si sluncem vymalovat na tváři tu nejkrásnější zdravou barvičku. Její krásu pak jen podpořte lehce třpytivým bronzerem, např. v tuhých kuličkách. Naberte si trochu barvy pudrovým štětcem a zlehka poprašte vršek lícních kostí. Dejte pozor, abyste to nepřehnala. Efekt třpytící se disco koule, co hází prasátka široko daleko, není nijak slušivý. Dobrou službu vám také prokáže rozjasňovač. Nanáší se pro celkové prozáření pod obočí, do srdíčka na horní ret, případně na lícní kosti v kombinaci s tvářenkou či konturovacím pudrem.

Pokud trpíte na akné a máte zarudlá místečka či jizvičky, které si přejete alespoň trochu „vyzmizíkovat“, můžete zkusit lehké tónovací krémy se vzdušnou texturou, které vaši pleť nezatíží. Případně si vyhrajte pouze s korektorem – bodově ho aplikujte na místa určená k zamaskování. Ženy bojující s nadprodukcí mazových žláz zase ocení matující tónovací krémy, které přebytečný maz absorbují a pleť zanechají dobře hydratovanou, bez nadměrného lesku.

Během úpravy také nezapomínejte na rty – dovolte si v tomto ročním období trochu toho experimentování a decentně zvýrazněné řasy a obočí doplňte zářivými hydratačními rtěnkami či lesky. Pokud si netroufáte na syté rtěnky, vhodným kompromisem pro vás mohou být tónovací balzámy či másla na rty. A co vy, už máte kosmetickou výbavu na léto v plné polní?