Neužili jste si léto na zahradě naplno? Kde byl problém?

Letošní léto patřilo k nejteplejším za poslední desítky let. Teploty byly vysoké, srážky minimální, prostě ideální podmínky k tomu, abyste trávili co nejvíce času na zahradách u svých rodinných domů. Přijde vám ale, že jste si i přes příznivé podmínky nedokázali letní období na svých zahradách dostatečně užít? Důležité je zjistit, kde byl problém a do příštího léta to napravit. Meteorologové se totiž většinou shodují na tom, že příští léto by se mohlo velice podobat tomu letošnímu.

 

První důvod – chybí relaxační prostor se stínem

Prvním důvodem, proč jste si nedokázali užít letošní léto na zahradě opravdu naplno, může být absence relaxačního koutu na zahradách. Každá zahrada by měla mít vyhrazen svůj prostor, který by sloužil jen k odpočinku a relaxaci. A nezáleží na tom, zda je tento prostor na terasách, v rohu zahrad nebo u bazénu. Velmi důležité ale je, aby byl tento prostor zastíněný. Není třeba vymýšlet žádné složité konstrukce. Nejsnadnější a zároveň nejefektivnější řešení nabízí dřevěné pergoly.

Druhý důvod – nekvalitní zahradní nábytek

Druhým důvodem by mohla být kvalita zahradního nábytku, u kterého by měly probíhat společné venkovní chvíle. V interiéru jsme si všichni zvykli na maximální komfort a pohodlí a to stejné vyžadujeme také od venkovního nábytku a zahradního posezení. Zahradní nábytek by měl být složen z kvalitních židlí a křesel a samozřejmě stolů. Velmi důležitý je jejich vzhled a odolnost. Nejoblíbenějším druhem je i v současnosti dřevěný zahradní nábytek. Ovšem jeho kvalita u různých výrobců je velmi odlišná. Pokud chcete opravdový komfort, je třeba vybírat u kvalitních výrobců.

Specialistou na zahradní stavby a vybavení je Vladeko

I na našem trhu se dají najít kvalitní specializované firmy na výrobu a prodej zahradních staveb a ostatního zahradního vybavení. Jednou z takových firem je například Vladeko. Tato firma je dlouholetým specialistou v oblasti výroby zahradního vybaven z kvalitního, dobře opracovaného dřeva. V nabídce společnosti lze najít zastoupené pergoly, zahradní domky, chatky, zahradní nábytek, ale také dětská hřiště, altány, dřevěné ploty, doplňky do zahrad a mnoho dalšího.

Kompletní nabídku najdete na www.vladeko.cz.