Nezapomenutelný zážitek je nejlepší odměnou za školní vysvědčení

Okamžik, kdy budou našim školou povinným ratolestem rozdána vysvědčení, se nezadržitelně blíží, a stejně tak prázdninový čas plný slunce, dobrodružství a zážitků. Za úspěšně zvládnutí školního roku dětem náleží patřičná odměna. Udělejte si výlet mimo vaše město a podnikněte s rodinou nevšední víkendový program, který si užijí jak děti, tak dospělí.

Odměna za školní úspěchy a zároveň motivace k udržení či vylepšení dosaženého hodnocení by spíš než podobu materiální měla mít formu zážitku, který stmelí všechny členy rodiny. Stojí za to vyhradit si na to volný víkend a vymyslet neobyčejný program, který jde daleko za hranice všedního dne. Kino, zmrzlina v parku, společná večeře, vycházka do zoo… všechny tyto volnočasové aktivity se hodí jako plán na všední odpoledne nebo víkend, kdy se vám nechce složitě vymýšlet, co by se dalo podniknout. Tentokrát však pro vaše ratolesti vymyslete něco neobvyklého, aby jim v paměti zůstal nezapomenutelný zážitek.

 

Prázdniny v Dětenicích patří dětem

Letošní léto v Dětenicích je, jako každý rok, zasvěceno dětem a zábavě, kterou si užijí i dospělí. „Každou červnovou neděli mají u nás děti do 15 let volný vstup. Vstup zdarma v doprovodu dospělých platí pro prohlídku dětenického zámku s pohádkovou bytostí, místní pivovar a dobové rytířské turnaje, které se konají od 14 hodin. Ale to není ještě všechno,“ láká rodiny s dětmi manažerka dětenického resortu Aneta Ondráčková.

„V rámci této předprázdninové akce se děti mohou také těšit na oběd i večeři zdarma. Pochutnat si mohou na kuřecím steaku ze stehýnka připraveném na grilu a podávaném s pečenou bramborou a bylinkovou zakysanou smetanou. Pochutnají si na něm v místní vyhlášené středověké krčmě, která nejen že zasytí prázdný žaludek, ale také nabídne neopakovatelnou podívanou,“ dodává Ondráčková.

Zatímco si budou pochutnávat na servírované specialitě, sytit se budou i další smysly. V čase od 19 do 22 hodin totiž v krčmě probíhá doprovodný středověký program s živou kapelou a dechberoucími výjevy ze středověkého života. „Během vystoupení předvede své umění fakír s hadem, bavit vás budou kejklíři, a pokud vám v kapse zacinkají zlaťáky, nabídne vám šenkýřka maso opékané na ohni nebo jinou lahodnou středověkou krmi. V krčmě se konají i ohňové show, souboje těžkooděnců a šermířská vystoupení. Kromě toho nemůžeme vyloučit, že se kolem hostů nebudou ovíjet sličné tanečnice nebo že se zbylé kůstky na talíři nepokusí získat hladový žebrák,“ doplňuje s úsměvem Ondráčková.

 

Výlety v okolí

Dětenice leží v Českém ráji v trojúhelníku vytyčeném Mladou Boleslaví, Jičínem a Nymburkem. Je to oblíbené místo chalupářů i výletníků – kromě samotných Dětenic se v blízkém okolí nacházejí další zajímavá místa jako hrad a zámek Staré Hrady v Libáni, muzeum klasického knihařství a knihařská dílna uměleckého knihaře Jendy Rajmana v Rožďalovicích nebo hrad Kost.