Objevte kouzlo chytrých plánovačů, vytiskněte si vlastní

Chybí vám řád, plánování, organizovanost? Nevadí! S chytrými plánovači, které si hravě vytvoříte na míru, bude mít všechno, co běžně děláte, smysl – a už nic jen tak nezapomenete. Jak si vytvořit vlastní systém?

Plánovat můžete cokoli. Běžné činnosti, pitný režim, sport, zážitky, dovolenou, pracovní povinnosti i koníčky. Plánování dodá vašim činnostem řád, díky čemuž se v nich neztratíte. Hodí se pro všechny, kdo milují plánování – nebo jen touží přestat zapomínat. Jak na chytré plánování?

 

Začněte měsícem

Měsíc jako na dlani? Vytvořte si tabulku nebo plánovací šablonu na celý měsíc – můžete si vytvořit univerzální plán na každý měsíc v roce nebo konkrétní plán na daný měsíc. Pokud nejste kreativní, nevadí, internet je totiž plný plánovačů, které si můžete od některých blogerek stáhnout zdarma. Plánovač pak stačí vytisknout a upřesnit si cíle. Co plánovat na měsíční bázi? Osobní i pracovní cíle, víkendové zážitky a důležitou agendu. Proč mít přehled o celém měsíci? Budete mít jasno, co vás čeká, co musíte zvládnout a co vám naopak bude dělat radost.

TIP: Nezapomeňte v plánovači nechat prostor pro vyhodnocení měsíce. Buďte sami sobě kritikem – zpětná vazba vám pomůže rozluštit, kde máte mezery. Nezapomeňte se však také pochválit za splněné cíle.

 

Týden podle vašich představ

Na řadu přichází váš týden. Mít přehled o tom, co musíte v práci dodělat, jaké máte priority nebo kam vyrazit k lékaři, se hodí. Pokud nejste přáteli s diáři a zatím jste nenašli ten pravý, jsou plánovací týdenní listy opět to pravé ořechové. Stačí si nalinkovat celý týden – a budete mít jasno. Jak plánovat týden? Rovnováha je klíč. Kromě pracovních povinností si plánujte i ty radostné volnočasové… zapište si, kdy chcete vyběhnout ven, zajít si na kávu nebo dopřát si masáž. Hned budete mít pocit, že nadcházející týden bude úžasný – a taky, že nakonec bude!

 

To-do list? No jasně!

Denní plánování patří mezi základ – tolik vám usnadní život, přitom nezabere mnoho času. Vyberte si už navržený plánovač či to-do list, nebo zavítejte například do aplikace Canva a vytvořte si vlastní. Co by měl denní TO-DO list obsahovat? Alespoň 6 pracovních úkolů, dostatek volnočasových aktivit a agendu – telefonáty a emaily, které je nutné vyřídit. Chcete se navíc motivovat? Doplňte oblíbený citát nebo afirmaci dne – a úspěch na sebe nenechá dlouho čekat.

 

S tiskárnou můžete cokoli

Tiskárna je běžnou součástí domácností – a při plánování se bez ní neobejdete. Můžete si tisknout jakékoli přehledy, které zrovna potřebujete. Jak vybrat vhodný papír do tiskárny? Kromě specifik přístroje můžete volit podle ceny a kvality, stejně jako podle tiskových potřeb. Při plánování postačí běžný kancelářský papír a kvalitní tonery do tiskárny, abyste byli zcela soběstační. Plánovače můžete tisknout nejen sobě, ale i dětem či partnerovi. Díky plánovačům na míru dokážete z každého dne vytěžit maximum – a o to jde. Usínat každý večer s pocitem dobře odvedené práce a nejen to. Těšit na se na další den plný úžasných plánů. A co vy, už máte TO-DO list?

TIP: Není papír do tiskárny jako papír do tiskárny. Věděli jste, že na kvalitním fotopapíře můžete tisknout vaše oblíbené fotografie? Potěšte blízké společným snímkem v rámečku – potěšte je dárkem, který jim vykouzlí úsměv na tváři.