Objevte kouzlo patchworku…

Patchwork je název speciální šicí techniky, díky které je možné vyrábět celou řadu zajímavých produktů. Název této techniky je odvozen z anglických slov patch, což znamená záplata a work, které v překladu znamená práce. Jedná se tedy o techniku, při které jsou sešívány malé kousky látky (záplaty) a jejím cílem je vytvořit zajímavé obrazce…

 

Geometrické tvary vedou

Záplaty jsou sešívány do geometrických vzorů. Důležité je, aby k sobě barvy ladily a především to, aby vše bylo provedeno pečlivě. Jedině tak může být výsledek například v podobě deky kvalitní. Technika patchwork je dnes velmi populární a stává se koníčkem stále více žen ale i můžu. Pokud se patchworku chcete věnovat, máte dvě možnosti. Vše můžete šít v ruce nebo si můžete pořídit speciální pomocníky. Druhá možnost se jistě snadnější.

 

 

Co vše je možné mít?

Skvělým pomocníkem pro techniku patchwork quilting je například šicí stroj Bernina Aurora 440 QE, která má výbavu i stehy zvlášť vhodné pro šití patchworku a pro quiltování. Tento šicí stroj má elektronicky řízený obvod, který za vás nastaví potřebné parametry a navrhne vám také nejvhodnější šířku nebo délku stehu. Pořídit byste si měli i další pomůcky. Nezbytné je například pravítko, můžete mít i vyšívací rámy, quiltovací šablony, lepidla na látky, řezací kolečka, flitry a štrasy na niti pro ozdobu a mnoho dalšího.

 

 

Šicí technika patchwork je skvělým způsobem relaxace, na jejímž konci je radost z nového originálního výrobu. Této technice se mohou věnovat i starší děti.

 

Bohatou nabídku doplňků a pomocníků k technice patchwork najdete na www.sici-centrum.cz