Oslaďte si babí léto s dezerty z Grund Restaurantu

Končící prázdniny vítá s nadšením asi jen málokdo. Návrat do práce a začátek školy si však můžete zpříjemnit, když v září navštívíte restauraci Grund Restaurant hotelu Grund Resort Golf&Ski v krkonošských Mladých Bukách.

Tamní šéfkuchař Jiří Středa rozumí podzimní náladě většiny školáků i pracujících a rozhodl se na babí léto zcela strategicky zařadit endorfiny nabité dezerty. Sommeliér a F&B manager hotelu Daniel Gӓrtner k nim doporučil vhodná vína a výsledek této spolupráce si můžete otestovat na vlastní chuťové buňky právě vy.

 

Každý si najde to své, ať už preferuje čokoládové dortíky nebo domácí lívance. Pojďme se tedy podívat, z čeho můžete vybírat.

Nic se nevyrovná chuti jemných vanilkových knedlíčků z tvarohového těsta, které si hoví na ragů z čerstvých švestek, voní perníkem a zdobí je zelený lísteček máty. Peckovice dominují i dalšímu v pořadí – meruňkovému Tarte Tatin, tedy proslulému koláči sester Tatinových, připravený samozřejmě z čerstvých meruněk, servírovaný s karamelovým krémem chantilly. „Chantilly je jednoduchý, ale lahodný krém ze šlehačky, která je doplněna limetkovou kůrou a dodává mu tak zajímavou chuť,“ vysvětluje Jiří Středa. Zastánce tradiční kuchyně tu nemůže vynechat domácí kynuté lívance, které tu podávají s jeřabinovou marmeládou, sladkým crème frâiche a s čerstvými borůvkami a mátou. Poslední mušketýr z nabídky zachrání ty, jejichž štěstí závisí na dostatečném denním přísunu čokolády. Čokoládový dortík připravený z mascarpone a čokolády Valhrona, která je špičkou mezi čokoládami, totiž uspokojí každého čokofila, zvláště, když se z něj navíc line vůně mandlového likéru a jeho boky omývá coulis z lesních jahod a malin.

Vína, která se s dezerty perfektně doplňují, vybrala nová posila týmu restaurace – sommeliér Daniel Gӓrtner, který se specializuje právě na snoubení jídla s vínem a ochotně svým hostům poradí, jak vybrat. K zmíněným desertům tentokrát doporučil Tramín červený pozdní sběr z vinařstí Petr Skoupil, který skvěle doplní meruňkový Tarte Tatin a Zweigeltrebe rosé pozdní sběr z vinařství Vinohrad, pokud zvolíte vanilkové knedlíčky nebo domácí kynuté lívance.

Váš chuťový zážitek může dovést k dokonalosti snad jen pohled z okna Grund Restaurantu, který nabízí kouzelné panorama Krkonoš.

Ještě stále se netěšíte na září?

 O hotelu Grund Resort Golf&Ski

4. září 2009 se v Mladých Bukách otevřel Grund Resort Golf&Ski, projekt rodinné společnosti Grund, která v obci úspěšně podniká již od roku 1990. Na místě, kde dosud stálo 9jamkové hřiště, se nově pod hlavičkou Grund Resort Golf&Ski otevřelo 18jamkové hřiště a 4hvězdičkový hotel s relaxační zónou a restaurací. Součástí Resortu je i lyžařský areál.