polte

Patchwork přinese oživení do Vaší domácnosti

Možná znáte techniku Patchwork, která spočívá v sešívání různě vzorovaných látek, které mohou vytvořit zajímavé obrazce či nejrůznější geometrické vzory. Původně tento zajímavý styl vznikl z nutnosti využít i ten nejposlednější kousek látky a cílem bylo,  aby i tak přinesl výsledek zajímavý efekt.

 

 

Když se podíváme do historie, tak tato technika je stará tisíce let, pochází z Egypta a Indie. Během let však zaznamenala velký rozmach i v Evropě a Americe. V současnosti se znovu stává patchwork opět velmi populární i v Čechách. Krásné práce s využitím techniky patchwork nám představila paní Ludmila Obršlíková z Třebíče na Vysočině.

 

polte

 

S touto technikou aktivně pracuje již šestým rokem a dokáže vytvořit nejrůznější výrobky, od polštářů, dek, tašek, ubrusů, prostírání, různých zvířecích plyšáčků pro děti až například po velikonoční vejce, husičku či slepičku.


vejce

Pokud i Vás zaujala její  originální práce nebo máte jiný nápad, jak pomocí techniky patchwork zútulnit Váš  dům či byt, můžete ji kontaktovat na emailové adrese:patchwork.obrslikova@seznam.cz

Další její práce naleznete na  http://fotoalba.centrum.cz/alba/12196694/2072977.