Péče o tělo přírodní cestou

Každá žena touží být krásná. Avšak na pleti, vlasech i nehtech se ukazuje, v jakém zdravotním stavu organismus je. Platí tedy, že pouze zdravé tělo bude krásné. Naštěstí, i v dnešní době plné chemie, parabenů a silikonů existuje přírodní péče. Proč si tedy nedopřát to nejlepší?

 

Šetrná přírodní kosmetika

Příroda vždy uměla léčit a napravovat. A to velmi jednoduchou cestou. Pokud máte problémy s pletí, bojujete s akné či příliš mastnou nebo suchou pletí, pokožku zbytečně nezatěžujte chemickými přípravky. Naopak, vsaďte na čistě přírodní kosmetiku. Dokonce mnoho peelingů, masek na obličej či „krémů“ si můžete vytvořit doma pomocí surovin, které jsou běžně k dostání.

 

Krásné vlasy

Vlasy jsou korunou krásy každé ženy, bohužel ne každé dala genetika do vínku hustou a zdravou kštici. Příroda si však dokáže poradit i s tímto problémem. Pokud vás trápí slabé, třepivé a lámající se vlasy, vynechte veškeré chemikálie, které jim narušují strukturu. Velkou škodnou jsou barvy na vlasy. Pokud si však nedokážete představit své vlasy nebarvit, vyzkoušejte přírodní variantu. Barvení vlasů hennou si můžete dopřát v každém lepším kosmetickém salonu. V čem tkví výhoda? Henna obsahuje přírodní načervenalé barvivo, které se potom upravuje dalšími přírodními látkami na jiné barvy (indigo, chilli…). Na rozdíl od chemických barev vlas nerozkládá, ale naopak ho obalí ochrannou vrstvou. Vaše vlasy tak budou nejenom barevné, ale také chráněné před nepřízní počasí. Na podobném principu pracuje třeba i populární brazilský keratin.

 

Pokožka bez poškození

Zvláště v zimních měsících má kůže tendenci být suchá a dělat šupinky. Je to hlavně mrazem, ale i topnou sezonou. Je tedy potřeba se o svou pokožku náležitě starat a hydratovat ji. To můžete udělat jak dostatečným pitným režimem, tak kvalitní přírodní kosmetikou. Kůži byste také neměli nadměrně namáhat. Zejména žiletky dokáží udělat na suché kůži opravdovou paseku. Lepší variantou je zbavit se nechtěných chloupků depilací cukrovou pastou. Ta je velmi šetrná, téměř bezbolestná a zanechá vaše partie krásně hladké a bez poškození.

A jak se o sebe staráte vy?