Plánujete zateplit střechu? Jakou izolaci zvolit?

Máte starší rodinný dům a nejste spokojení s jeho termoizolačními vlastnostmi? Utíká vám v zimě velké množství tepla, které musíte neustále nahrazovat a zvyšují se tak vaše výdaje na vytápění? Přehřívá se vám váš dům v létě v horkých dnech? Jestli ano, zateplení půdních prostor je ideálním řešením obou těchto problémů. Jen je zapotřebí vybrat ten správný materiál a technologii aplikace.

Deskové materiály se nedoporučují

V současné době je na trhu nabízeno několik různých druhů izolačních materiálů. Jedná se zejména o polystyreny a minerální vaty. Ať polystyren nebo vata, na zateplení stropů se ani jeden z materiálů nedoporučuje dávat v deskovém provedení. Deskové izolační materiály se totiž velmi složitě instalují na členitých střechách. Mezi deskami vznikají mezery, kterými teplo může unikat. Sice ne v takovém množství, ale unikat bude.

 

Ideální varianta – foukaná minerální izolace

Podle odborníků v oblasti tepelné izolace budov, je nejvhodnějším řešením zateplení stropů rodinných domů v současnosti aplikace foukaných minerální izolací. Foukaná minerální izolace by měla být vyrobena na přírodní bázi a na zateplované ploše vždy vytvoří souvislou vrstvu izolačního materiálu bez tepelných mostů, kterými by mohlo teplo unikat.

Jednou z nejdéle působících společností v této oblasti, je společnost Foukané Izolace s.r.o. Tato firma využívá pro zateplování moderní stroje a také kvalitní materiály. Minerální izolace má vysoké izolační schopnosti, je nenasákavá, nesléhavá, odolná proti škůdcům i proti požáru.

 

Hlavní výhody zateplené půdy

Minerální izolace na půdě přináší majitelům domů výhody v zimě i v létě. V zimním období teplý vzduch od vytápění stoupá vzhůru. Je totiž řidší. Minerální izolace na půdě zabrání tomu, aby teplo unikalo. Výrazně se tak sníží nutnost vytápění. V létě naopak nejvíce tepla do interiéru domácností sálá z rozpálené střechy. Foukaná minerální izolace zabrání i tomuto teplu, aby pronikalo dále do domu a v obytných místnostech tak bude mnohem příjemnější klima.

Detailní informace najdete na www.foukaneizolace.cz.