Plíseň v interiéru je velmi nebezpečná, proto jsme se rozhodli ji co nejrychleji odstranit

Už jste si někdy domů pozvali firmu, která Vám odstraní plíseň ze zdiva? My s manželem jsme to zkusili s firmou A SERVIS LIPKA proti plísňové nátěry Praha a díky jejím zaměstnancům máme konečně pokoj od nepříjemné plísně už více jak rok.

Neustále dokola se nám tvořila plíseň na zdi i když jsme postižené místa přestříkávali různými přípravky proti plísni. Vždy to pomohlo jen na pár dní a pak se plíseň začala znovu tvořit. Bylo to jednak v pokojích cítit, že plíseň je zase na zdi. a hlavně jsme měli obavy z toho, že z plísně budeme mít i velmi závažná onemocnění.

Dočetli jsme se, že plísně mohou poškozovat zdraví člověka i různými způsoby. Při růstu produkují těkavé organické látky, některé z nich člověk vnímá jako plísňový zápach. Tyto látky mohou poškozovat sliznice dýchacích cest, dráždí oči, v nose a krku, způsobují bolesti hlavy a podráždění pokožky.

Některé druhy plísní mohou způsobit i velmi závažná onemocnění, např. po vdechnutí spor patogenních druhů plísní mohou v tělních orgánech spory vyklíčit a růst, což se projeví orgánovými mykózami. Rozvoj těchto patogenních druhů  může vyvolávat i na povrchu těla různá kožní onemocnění, záněty oční rohovky a další.

Schimmel

Nyní máme od plísní pokoj už skoro rok. Pracovníci firmy A SERVIS jsou velmi šikovní a příjemní lidé a svou práci odvedli naprosto perfektně. Očištěný povrch krásně opravili a zatřeli barvou. Po natření nechali zdi proschnout do druhého dne. Druhý den přišli na důkladně proschlé zdi aplikovat protiplísňový nátěr LSG.

Když u nás pracovali, prohodili jsme s nimi řeč a ptali se na jejich další činnosti, které tato úklidová firma nabízí. K mé radosti jsem zjistila, že dělají i hloubkové čištění koberců, což tuto službu jistě také využijeme, neboť máme téměř v každém pokoji koberec, který potřebuje důkladné vyčištění.

Není nad dobře udělanou práci, takže z této zkušenosti službu odstranění plísní, čištění a dezinfekce fasády a nátěr proti plísním LSG Praha s firmou A SERVIS, vřele doporučujeme.