Podzimní a zimní péče o vaše nehty

Podzim s sebou přináší chladné a sychravé počasí, které je zátěží pro celý organismus. Pokud si však přejete být stále krásné, je nutné o váš zevnějšek pečovat. Jaká je ta správná péče o nehty v chladných podzimních dnech, aby se vám netřepily, nelámaly a byly zase krásné a pevné?

 

Výživa

Vyživení nehtů je důležité v každém ročním období, na podzim a v zimě je to však důležitější, jelikož nehty sužuje častá změna teplot, nošení rukavic nebo chlad. Vaše manikúra tak na podzim může být obohacena o speciální olejíčky na nehty a nehtovou kůžičku či pečující krémy na ruce, které obsahují výtažky z bylinek. Za pevné a krásné nehty může zinek, vápník, hořčík nebo vitamin B, který můžete přijímat ve vaší pestré stravě. Zkuste například dýňová semínka, mák, sezam, lněná semínka nebo mandle.

 

Šetřete své nehty

Nechcete dávat zbytečně nehtům zabrat, když to není nutné? Vždy je chraňte speciálními pomůckami! Při mytí nádobí, drhnutí kachliček nebo při pletí zahrady si vždy nasazujte rukavice, které vaše ruce i nehty ochrání od poničení i znečištění. Jednou za čas také můžete navštívit svůj oblíbený kosmetický salon, a dopřát svým nehtům blahodárné zábaly, které vám zajistí krásné nehty.

 

Shellac

Preferujete spíše šetrnou a jemnou úpravu nehtů? Vyzkoušejte na podzim metodu úpravy nehtů Shellac! Tato metoda úpravy nehtů je vhodná pro ženy, kterým se třepí a lámou nehty, jelikož je nijak nepoškozuje ani nezbrušuje. Jedná se o celosvětově oblíbenou metodu úpravy nehtů. Shellac se nanáší jako lak, je ale pevný jako gelové nehty. Můžete se těšit na krásně pevné nehty po dobu několika týdnů!

 

P-Shine

Další možností, jak mít na podzim upravené, avšak zdravé nehty, je metoda P-Shine, která k nám přišla Japonska. Tato úprava nehtů využívá 100% přírodní včelí vosk, pro maximálně lesklé a krásné nehty. Pokud vás tedy trápí roztřepené, lámavé a špatně rostoucí nehty, vsaďte na metodu P-Shine, která díky vosku, vitaminům a dalším přírodním produktům zajistí, že budete mít nehty zase vyživené, lesklé a zdravé. A přestože době sandálků a otevřených botiček již odzvonilo, ani pedikúra by neměla jít stranou. Přece jen krásně udržovanými chodidly se můžete i přes zimu pyšnit třeba ve wellness či v krytém bazénu.