Pomáháme planetě

Pomoci zachovat planetu pro další generace může každý. Mnohdy stačí i drobnost. Vteřinová lepidla Loctite spustila v tomto roce velkou kampaň. Hlavní myšlenkou je věci recyklovat, nevyhazovat je a vracet je zpátky do života.

Lidstvo za svou existenci dokázalo neskutečné věci. Staví obrovská města, plaví se po mořích, dokáže létat do vesmíru, komunikuje napříč kontinenty. Na druhé straně právě i působením lidské činnosti vymřelo od roku 1600 486 druhů živočichů a asi 600 druhů rostlin. Jen v roce 2020 podle seznamu IUCN vyhynulo 31 druhů živočichů a rostlin. Na červeném seznamu IUCN je jich dalších 35 500. Za tím vším stojíme my, lidé. Aby se budoucí generace mohly procházet po lese, těšit se z vůně rozkvetlé louky, brodit se horskou bystřinou, nebo plavat v moři, musíme proto něco udělat. Je nejvyšší čas. Pomozme opravit planetu.

 

Každý z nás může pomoci

I malá věc dokáže být pro planetu důležitá. Každý z nás může pomáhat. To si uvědomila i značka vteřinových lepidel Loctite společnosti Henkel a přišla s jednoduchou myšlenkou. Téměř každá rozbitá věc může dál sloužit, jen ji stačí opravit. Proč vyhazovat oblíbený květináč, starou tašku, či hrneček s odštípnutým ouškem, když stačí pár kapek lepidla.

Proto v květnu tohoto roku odstartovala kampaň soutěží. Každý, kdo opravil konkrétní věc vteřinovým lepidlem Loctite, se mohl zúčastnit. Stačilo opravenou věc vyfotit a fotografii nahrát na www.pouzivejloctite.cz. Každá fotografie s opravenou věcí pomohla hned dvakrát. Kromě toho, že opravená věc mohla dál sloužit, slíbila značka Loctite za každou fotografii s opravenou věcí zasadit jeden strom. Do soutěže se v České a Slovenské republice přihlásilo téměř 200 fotografií (198). To je hezké číslo. Loctite se ale rozhodl pomoci ještě více, a úsilí lidí tak znásobit a podpořit, a tak bylo vysazeno 500 stromů.

 

Děkujeme

Děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili a kteří také vzali za své pomoc naší planetě. Vždyť toto je jen začátek. Opravit může věci kdokoliv z nás. Stačí jen trocha lepidla a chtít. Pojďme nevyhazovat rozbité věci, pojďme je recyklovat, vracet jim zpátky život, mnohé z nich si to zaslouží a budoucnost naší planety nám za to stojí.

www.pouzivejloctite.cz