Pomáhat je zábava, ukazuje dobročinná akce Putování s huculem

Současná společnost mnohdy bývá prezentovaná jako společnost, ve které převládá negace, špatná nálada, egoismus, sobectví. Chybí pak prý naopak dobré slovo nebo ochota podat pomocnou ruku. Tak špatné, jak to vykreslují mnohá média, to s námi ale naštěstí není. Stále se totiž najde dost lidí, kterým není lhostejný nepříliš lehký úděl ostatních.

 

Laskavost a dobrá vůle? Přirozená součást člověka

Touha být prospěšný je v člověku zakódována od pradávna, laskavost a dobrá vůle patří k našim přirozeným součástem. A tak není divu, že i pro mnoho Čechů představuje přispívání potřebným naprosto samozřejmou věc. Svou solidaritu nejčastěji projevujeme, jde-li o děti, handicapované nebo nemocné. Řada lidí, a to bez ohledu na věk nebo sociální status, dokonce přispívá na dobročinné projekty pravidelně. Metod, kterými tak činí, existuje celá řada. K nejpopulárnějším formám patří dárcovské SMSky nebo nákup různých drobných výrobků. Velké oblibě se však těší i dobročinné akce, které v sobě spojují pomoc i zábavu.

 

Pomáhejte od nejmenších

K takovým akcím patří také Putování s huculem, které se letos uskuteční už po dvacáté první. Tento ročník se však poprvé pojede pod záštitou Divadelního spolku Ty-já-tr. Ten proslul svým Divadelním projektem pro děti z dětských domovů, nemocnic, mateřských a základních škol, pro něž hraje vzdělávací představení. Podílí se tak nejen na jejich vzdělávání a rozvoji, ale umožňuje jim rovněž alespoň na chvíli zapomenout na trápení, se kterým se dennodenně potýkají. A protože radosti a úsměvů, natož těch dětských, není nikdy dost, přišel právě s projektem kočovného divadla, které nese název Putování s huculem.

 

Konání dobrých skutků je zábava

Po vzoru starých komediantů tak herci putují od vesnice k vesnici a hrají divadlo. Divadelníci formou dobrovolného vstupného vybírají peníze na dobročinné účely. Letos „vydělaný“ obnos udělá radost nadaci Helppes, která se věnuje výcviku pejsků pro osoby zdravotně postižené. Chcete-li i vy přispět, třeba i docela drobným obnosem podle svých možností, udělat tak dobrý skutek a ještě se pobavit, pobavit, pak máte ideální příležitost tak učinit. Vždyť, co může víc být víc povznášející než vědomí, že jste se spolupodíleli na splnění dětských přání?