Pozitivní účinky spánku jsou obrovské

Spánek je nejdůležitější součástí našich životů. Dokáže vás zbavit kruhů pod očima,vnést do vašeho těla čerstvou energii a zvýšit odolnost obranyschopnosti. Zbavuje stresu, zlepšuje paměť, přináší léčebné účinky všem lidským pochodům. Mnoho z vás určitě ví, jaké cesty vedou k zajištění optimálních podmínek kvalitního spánku. Odpovídající matrace, rošty, rám postele, vyvětraná místnost a příjemné vůně jsou základními předpoklady k vytvoření skvělé strategie pro plnohodnotný spánek. Pojďme se podívat na to, o co vše se absencí těchto aspektů připravujete.

Elixír mládí

Hledat elixír mládí a opírat se při tom o substance nejrůznějších rostlin je sice možností, jak svou pokožku udržet v pevném a pružném stavu o poznání déle. Jednodušší a ekonomicky šetrnější způsob se však skrývá v pravidelném a dlouhotrvajícím spánku. Určitě nemusíme zdůrazňovat, že lidé trpící poruchami spánku mají méně kvalitní život a naopak lidé, kteří se v noci neprobouzejí a netrpí žádnou poruchou se těší celkově větší vitalitě.

Nejlepší lék na záněty

Jakýkoliv zánět poukazuje na oslabené nadledvinky, jejichž stav je úzce spojen se stresem, který je vyčerpává. Záněty následně oslabují imunitu a kardiovaskulární systém. Záněty mají negativní dopady i na cukrovku, předčasné stárnutí nebo artritidu. Výzkumy potvrzují, že spánek kratší jak 6 hodin denně vyvolává vyšší krevní hodnoty a zánětlivých bílkovin než u lidí spících déle.

Spánek je důležitý pro studenty

O spánku se dělají studie po celém světě. Vědci se snaží přijít na všechna pozitiva a negativa spojená s kvalitou spánku, proto se v letech 2010 přišlo na fakt, že děti ve věku mezi 10 až 16 lety s poruchami spánku trpí špatným soustředěním se na učivo. Špatná kvalita spánku tedy vede ke zhoršenému prospěchu.

Všechna tato studie tedy jednoznačně vedou k tomu, že zajištění kvalitního spánku je opravdu tou nejdůležitější věcí. Síť specializovaných prodejen Prospánek.cz vám k vytvoření těchto ideálních podmínek napomůže, využijte skvělé předvánoční možnosti a zakupte svým přátelům nebo známým dárkový poukaz nebo dárkový balíček Prospánek.