Před čím vším chrání střecha?

Střešní krytina – nejvíce zatěžovaná součást každé stavby – ať už se jedná o rodinné domy, bytové domy nebo komerční objekty. Střechy jsou neustále vystaveny působení vnějších vlivů, UV záření, střídání teplot a musí toho vydržet opravdu hodně. Chrání nás před deštěm, sněhem, ale hlavně chrání dům, aby z něj neodcházelo teplo. Tedy alespoň by měla, pokud je správně zateplená.

Technologických způsobů zateplení dnešní trh nabízí mnoho a vybrat tu správnou variantu se může zdát jako složitý úkol.

Každý způsob má své plusy i mínusy. Při srovnání času, efektivnosti a financí rozhodně můžeme doporučit foukanou izolaci na magmarelaxové bázi.

Jak na to s MAGMARELAX®?

Zateplením půdy foukanou izolací vyřešíte tepelné ztráty domu za mnohem nižší náklady, než při zateplení fasády. Stačí jen telefonicky nebo e-mailem kontaktovat společnost IP Izolace Polná, specialistu na tento systém zateplení a okamžitě vás kontaktuje obchodně technický poradce a domluví si prohlídku objektu. Při prohlídce zjistí nejen stav půdní prostor, ale i celého domu. Proberete všechny možné varianty zateplení a hlavně půdy. Systém MAGMARELAX je hodně flexibilní. Jeho aplikace je vhodná do dutin stropu, na volnou plochu, do dutých stěn i vazníkové střechy. Pro všechny typy střech – ploché neboli pultové, šikmé i atyp typu Okál. Pokud zákazník není na vašem domě vhodná dutina pro izolaci, je možné vytvořit stropní systém MAGMARELAX. Firma připraví celou novou konstrukci podlahy (konstrukce z desek OSB je zhotovovaná v dílnách firmy za 1-2 dny) a na místě ji během hodiny smontuje. Technik vám mezitím vysvětlí a zajistí vše potřebné. Rozhodně využijte této návštěvy a ptejte se. Přímo na místě vám technik vypočítá nutné náklady a předá vám komplexní kalkulaci. Náklady se pohybují v řádu desítek tisíc korun podle zateplené plochy. Návratnost této investice zpravidla nepřesáhne 5 let. od objednávky až po skončení díla uplyne zpravidla jen 14 dnů. Samotná realizace nezabere víc jak pár hodin. Není nutné stavební povolení, vše probíhá za běžného chodu domácnosti a ani paní domu se nemusí bát, že bude muset po realizátorech uklízet. Aplikace probíhá jednoduše. Natáhne se hadice přímo z vozu před domem a systém MAGMARELAX se nafouká přímo do dutin nebo na podlahu půdu.

Vhodná izolace pro každou střechu

Některé konstrukce střech jsou pro izolaci velmi složité. Je důležité jen minimálně zasahovat do konstrukce a zároveň zajistit dostatečnou vrstvu izolace i v nepřístupných místech. Mezi konstrukce lehčí patří vazníkové střechy. Zde není možné účinně rozprostřít vrstvu například z rohoží kvůli špatnému přístupu a složitosti dřevěných prvků. Jestliže ale použijeme systém foukané minerální vlny MAGMARELAX®, jsme schopni i takto složitou střechu účinně zateplit během několika hodin práce.

Jestliže máte nepřístupnou plochou střechu s vyšším sklonem, tzv. pultovou střechu, doporučujeme vytvořit do ní vstupní otvor. Jedná se o osazení vikýře a tím zajištění revizního vstupu do prostoru střechy. Pokud si majitel toto zajistí, jednak se může kdykoli zateplit dům a vyřešit tak své tepelné ztráty, ale navíc může v prostoru provést opravy nebo kontroly a zásahy, se kterými by byl bez možnosti vstupu problém. Třeba uhnízdění ptactva, vos, sršňů a podobně.

Více na www.mojeizolace.cz nebo na telefonu 800 100 533.

Máte rádi zajímavosti o bydlení? Podívejte se na náš nový moderní časopis 120sekund. Více na www.120sekund.cz