Proč si nakonec vybrat LED televizor

V minulosti byl výběr televize celkem jednoduchý. Stačilo si připravit určitý obnos peněz a dle aktuální nabídky sáhnout po produktu, který vyhovoval designem i velikostí. S příchodem nové technologie se však celá záležitost značně zkomplikovala a nyní už nestačí jen tušit, ale musíte vědět, o jaký typ televize ve skutečnosti máte zájem. Na trhu se objevují plasmy, LCD i LED televizory. V tomto článku se zaměříme na nejmodernější LED televize, které jsou každým měsícem stále populárnější a objevují se stále ve více domácnostech. Zaměříme se jak na jejich výhody, tak i nevýhody, ať si jako koncový zákazník uděláte vlastní obrázek o jejich výjimečnosti.

Výhody LED televizorů a jejich nevýhody

LED televizory vycházejí z totožného konceptu jako LCD. Jedná se vlastně o LCD televizory, které používají LED podsvícení. Nejde o žádnou technologii tvořící obraz za pomocí systému LED, to slouží výhradně jako zdokonalovač výsledného obrazu svým vlastním podsvícením jednotlivých obrazových bodů.

Tyto obrazové body jsou tvořené LCD tekutými krystaly. Jejich hlavní předností je mnohem vyšší kvalita obrazu, jas i výsledný kontrast. Díky technologii LED narážíme i na mnohem nižší spotřebu elektrické energie a nabízejí delší životnost. Určitě potěší i dostupnost od menších úhlopříček.

Nevýhody LED televizorů

LED televizory jsou ze všeobecného pohledu velice výhodné spotřebiče a jen těžko se na nich hledá dramatičtější nevýhoda. Snad by se dalo upozornit, že pokud se rozhodnete pro opravdu levnou LED televizi, získáte přijímač s mnohem horším obrazem jak u dražší LCD televize.

Proto si raději připlaťte a zakupte si kvalitnější LED technologii, která vám bude sloužit řadu let bez jakéhokoliv sebemenšího problému. Vychutnejte si kvalitní obraz a vsaďte na osvědčené výrobce. Obrovský výběr TV naleznete i v internetové prodejně Michael plaza.