Rakovina kůže? Na vzestupu. V létě ochrání i panenský konopný olej a mast Carun

Podle průzkumů neustále přibývá počet lidí s rakovinou kůže. „Velkou měrou se na tom podepisuje léto, opalování a nedostatečná péče o citlivou pokožku,“ varují odborníci z Carun Pharmacy, tuzemského výrobce konopných prostředků.

Údaje Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR a Národního onkologického registru ČR ukázaly, že melanomy a jiné zhoubné novotvary kůže (bazaliomy, spinocelulární karcinomy) byly diagnostikovány celkem u 22 723 pacientům. Velké procento jsou muži.

Co hraje roli?

Věk, světlý fototyp i dlouhodobé vystavení slunečnímu záření. Kromě klasických přípravků pomáhá i panenský konopný olej. Své uplatnění tak nenajde jen v kuchyni, ale také přímo při aplikaci na kůži.

Vyvarujte se dlouhodobých pobytů na slunci bez opalovacích krémů či olejů. Jinak se vystavujete velkému riziku vzniku melanomu. To je nejčastěji diagnostikované onemocnění. K rakovině kůže přispívá škodlivé UVB záření. Ohrožuje i zrak a podporuje vznik šedého zákalu. Používejte brýle s dostatečným UV faktorem.
CARUN-slunce-varováníDlouhé pobyty na slunci bez ochranných prostředků výrazně přispívají k vzniku melanomů a jiných zhoubných novotvarů kůže, které jsou dokonce nejčastěji diagnostikovaným onkologickým onemocněním a tvoří čtvrtinu všech hlášených případů rakoviny. K rakovině kůže přispívá škodlivé UVB záření, které ohrožuje také zrak a přispívá i ke vzniku šedého zákalu. Používejte brýle s dostatečným UV faktorem. Na pokožku opalovací krémy s ochranným faktorem 15 a vyšším. Problém ale mají lidé s citlivou kůži, atopickým ekzémem. Ti raději dávají přednost přírodním alternativám.

Mezi ně se řadí i pomoc konopným olejem. „Vzhledem ke svému složení funguje proti ultrafialovému záření a dokonce chrání pokožku před stárnutím. Navíc mast pomáhá proti spáleninám,“ míní Jiří Stabla z Carun Pharmacy, zakladatel sítě Konopných lékáren. Zaměřuje se na konopné produkty a rovněž tělové oleje i masti. Olej se rovněž snadno vstřebává do pokožky. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny, vitamíny a řadu minerálů. Uplatnění najde také u masáží, přidává se do koupelí a je základem dalších prostředků k ochraně zdraví.

Na popáleniny nejen od sluníčka pomůže konopná mast

„Naše dcera si vylila na stehno rozpálený olej. Okamžitě jsem jí místo ošetřila konopnou mastí Carun a během 5 minut ji bolest z 90% ustoupila. Po vstřebání masti jsem popálené místo ještě potřela konopným olejem, aby se na místě utvořil ochranný film. Druhý den ráno měla dcera na místě popálení puchýře. Popálené místo ošetřujeme už jen konopnou mastí a bolesti zcela ustoupily,“ říká Lenka Čejková z Budyně nad Ohří.

Olej pomáhá i na vlasy

Sluneční paprsky nemají ve velkém množství špatný vliv jen na pokožku, ale i vlasy. Pokud olej přidáte podle Jiřího Stably z Carun Pharmacy do oblíbeného šamponu, dodáte jim navíc patřičný lesk a pomáhá proti vypadávání.

Olej z lisovaných semínek konopí neobsahuje psychotropní látku THC, která vzniká až při růstu v zelené části rostliny.

Využití panenských olejů i mimo kuchyni

Odborníci míní, že většina extra panenských olejů je vhodná i pro zevní užití. Na ochranu kůže se využívá také řepkový olej, jehož používání je žádoucí zejména po opalování. Zrychluje regeneraci nejsvrchnější vrstvy kůže a napomáhá při hojení a zklidnění spálenin vzniklých po slunění. Makový olej zvláčňuje a vydává příjemné aroma, které působí zklidňujícím dojmem. Na popáleniny pomáhá i lněný olej. Harmonizuje mazové žlázy a je vhodný pro jedince s mastnou pokožkou. Na druhou stranu slunečnicový olej dlouhodobě pokožku naopak vysušuje.

Tip do lékárničky?

Olej Carun web photo

 

 

Pleťový a tělový olej Carun obsahuje BIO konopný, BIO olivový a BIO jojobový olej a také výtažek z celých rostlin Cannabis Sativa s obsahem protizánětlivých, analgetických a antibakteriálních cannabinoidů. Cena 330 Kč. K dostání na www.carun.cz nebo v síti Konopných lékáren http://carun.cz/konopne-lekarny .

Co s odřeným nosem? Trápí i letní alergiky

Není nutné se spoléhat jen na léky nebo mastičky jako framykoin. Dnes jsou k dostání i účinné konopné masti. Jsou tak univerzální, že si s bolavým a odřeným nosem hravě poradí. Šetrné jsou i pro děti. Některé jsou pro ně již dnes specializované – s příjemným bambuckým máslem místo pojivé vazelíny.

„Na jakékoli projevy rýmy a odření nosu z důvodu častého smrkání bych doporučil konopnou mast. Dávejte ale pozor, aby obsahovala skutečný výtažek z konopí. Neublíží ani dítěti. Má protizánětlivé a hojivé účinky,“ radí Jiří Stabla, odborník na konopí z Carun Pharmacy a zakladatel sítě Konopných lékáren po celé ČR i v zahraničí.

Tipy do lékárničky?

Carun_mast-2Konopná mast Carun s léčivým konopím

Univerzální konopná mast Carun je první registrovaný zdravotnický prostředek vyráběný v ČR. Obsah výtažku z konopí je hlavním prvkem, díky kterému může tato mast příznivě působit na širokou oblast kožních potíží, popraskaný nos nevyjímaje. Objem: 105 ml za 330 Kč. Pořídíte v síti Konopných lékáren nebo online. Více na www.carun.cz.

Konopná mast Carun Baby je skutečně pro děti

MAST-PRO-DETI-2Konopná mast vhodná dokonce pro kojence. Základem masti je navíc bambucké máslo, díky němuž se mast rychleji vsákne do pokožky a je samo o sobě léčivé. Mast je vyvinutá pro ošetření citlivé dětské kůže s projevy ekzému či kožní alergie od prvního dne od narození. Pomůže i proti odřenému nosu a obsahuje výtažek konopí. Objem: 105 ml za 390 Kč. Pořídíte v síti konopných lékáren nebo online.

Více na www.carun.cz.