Roboti už nemusí sloužit jen při vysávání!

Není to tak dávno, kdy se na našem trhu objevily první robotické vysavače. Za svou relativně krátkou dobu působnosti si ale našli velkou základnu příznivců. Robotické vysavače jsou velkým pomocníkem do domácností a starost o běžné čištění podlah už můžete hodit za hlavu. Moderní technologie jsou ale ještě dále a robotické vysavače už nejsou jediným robotem, který může usnadnit chod domácnosti.

 

Vysavače doplňují i robotické mopy

Samozřejmě, že s neustálým vývojem moderních technologií se i robotické vysavače neustále vylepšují.  Jsou schopné vyčistit i větší množství podlahových krytin. Od plovoucích podlah přes lino, parkety, dlaždice a také jemné koberce. Pro ještě efektivnější odstranění skvrn z podlahových materiálů můžete využít také i robotické mopy s utěrkami z mikrovlákna, které dovedou nečistoty hravě odstranit.

foto_2774

I na okna je robot

Pouhé robotické vysavače a mopy v dnešní době již ani zdaleka nejsou jediným druhem robotického pomocníka pro úklid domácnosti. Moderní architektura si na novostavbách žádá velká okna a prosklené plochy. Ty jsou samozřejmě náročné na udržování čistoty. I zde vám ale technologie mohou pomoci. Stačí na okna s touto náročnou a neoblíbenou činností vám může pomoci robotický čistič oken.

 

Roboti i na venkovní využití

Ovšem ani za hranicemi zdí využití moderních robotů nekončí. Ti vám totiž mohou pomáhat i na zahradě. Opět zcela automaticky. Při péči o trávník jistě oceníte robotické sekačky. Pokud nemáte čas na čištění bazénů, můžete si do něj pořídit také robotický vysavač do bazénu. Představte si, že si užíváte klidného nedělního odpoledne na sluníčku a moderní roboti se v té chvíli starají o údržbu podlah v interiéru, o čistotu oken, vysávají bazén a ještě sekají zahradu. To vše bez vašeho nejmenšího přičinění.

 

Jestli máte zájem vidět všechny druhy robotických pomocníků pohromadě, stačí navštívit www.robotworld.cz nebo www.roboticky-vysavac.cz.