Rok se s rokem sešel a Valentýn je opět nadohled

Valentýn! Že se vám jen při přečtení tohoto slova dělá kopřivka? Když vidíte plyšového medvěda objímajícího červené srdce, utíkáte co nejdál? Pokud ovšem máte svoji drahou polovičku, která vaši nechuť nesdílí a vidí to jinak, možná bude nejlepší, když začnete plánovat nějaký rozumný kompromis, díky němuž vy tento den přežijete a vaše drahá (či váš drahý) si ho užije.

 

Čím byste měli začít?

Vybrat ten pravý dárek na Valentýna pro svoji přítelkyni může být v některých případech opravdu oříšek. Proto je dobré začít s jeho promýšlením raději už dnes.  Úskalí totiž může číhat téměř na každém kroku vaší cesty k pořízení ideálního valentýnského dárečku.

Atmosféru romantického večera totiž dar neúměrně drahý, či příliš levný, může nepříjemně poznamenat.  Stejně tak, jak již bylo zmíněno, určitá znalost partnerčiných preferencí nebude od věci. Některou totiž může potěšit spíše něco praktičtějšího, třeba speciální valentýnské svícny na svíčky, které na stole či poličce udělají parádu a prostoru dodají nádech svátečnosti i během všedních dní, nebo třeba zamilovaný hrneček, který ženě vašeho života připomene každé ráno to, že je pro vás výjimečná. A co krásnějšího po ránu může člověku dodat optimismus a radost, než důkaz lásky a náklonnosti.

Další variantou jsou šperky či bižuterie. I originální náramek, který může mít vaše vyvolená pořád při sobě, rozhodně nebude krokem nesprávným směrem.  Podobný módní doplněk může mít při sobě při každé příležitosti a na každém kroku bude milou připomínkou nejen krásně stráveného valentýnského večera.  Navíc stylově doladí každý outfit, ať už sportovní, či elegantní.

 

Rozsypat okvětní lístky nebo pořídit pugét?

Řešíte každoročně otázku květin? V případě, že váš vztah má ty opatrné začátky již za sebou, vzmužte se a jakmile bude vhodná příležitost, zjistěte, co si vaše přítelkyně o květinách myslí. V dnešní době je totiž mnoho dívek a dam, které darování květin považuje za poslední pozůstatky gentlemanského a rytířského postoje k ženám, ale již je i spousta těch, které, ať už v rámci emancipace, či touhy žít ekologičtěji a více v souladu s přírodou.

Takže ne každá váš pugét růží ocení. Některé to mohou vnímat jako zbytečné a neoriginální gesto. Takže opatrně i s touto „klasikou“.

 

Co ještě by měl takový dar splňovat?

Zmínku o praktickém využití daru neberte bez rozmyslu. Je možné, že máte-li doma ženu, jejíž největší koníček je pečení, vaření a zkoušení nových receptů, kuchyňským prkýnkem či zástěrou k vaření s valentýnskou tematikou, ji pravděpodobně pobavíte i  potěšíte. Vězte, že je ale jedna z mála. Mnoho žen totiž upřednostní alespoň v tento den určitou míru romantiky. Proto, pokud si opravdu nejste jistí, čím uděláte své vyvolené radost, nestyďte se požádat o drobnou nápovědu některou z blízkých kamarádek. Minimálně základní informace ohledně květin a čokolády a zda zvolit při výběru směr klasický či raději originální, jistě od kamarádek získáte.

Vzpomeňte na zlaté přísloví – „dvakrát měř, jednou řež“ – je vhodné mít toto moudro na paměti i v otázce příprav na valentýnské oslavy.