Schovejte zahradní nepořádek chytře

Práce na zahradě jsou nekonečný proces, o tom by mohl každý zahrádkář a pěstitel vyprávět. Klidové období nastává snad jen na pár týdnů v zimě, jinak je stále co dělat. A také nutnost stále něco uklízet, aby to na zahradě vypadalo pěkně.

Některé věci a nářadí potřebujeme v sezóně více, jiné méně. Pomalu už dozrávají rajčata, cukety nebo okurky a ty potřebují dostatek vody, po ruce tak musíme mít konve. Samozřejmě v okrasných záhonech je potřeba i v plném květu rostlin ničit plevel, trávník potřebuje pravidelně sekat a také kompost je v sezóně velmi využívaný. K tomu máme na zahradě nějaké to posezení a místo u ohně či u grilu, dřevo na podpal a opékání špekáčků, popelnici, spoustu různého drobného nářadí a mnoho dalších věcí, každý to zná.

Přesto ale chceme, aby zahrada vypadala uklizená, čistá, cítili jsme se tam dobře a trávili tam čas s rodinou i přáteli. Každá věc by tak měla mít své místo, což je často kámen úrazu. Řešení, jak vylepšit celkový vzhled zahrady a určité nedokonalosti chytře schovat, je ale velmi jednoduché. Využijte přírodní materiály, především dřevo, a také přírodu samotnou. Rozházené dřevo u ohniště tak můžete vyrovnat do přístřešku na dřevo, jehož strany necháte obrůstat plazivou růží nebo třeba vinnou révou. Popelnici schovejte za dřevěnou zástěnu a na sekačku a další věci bude skvělý zahradní domek. Kompost také nemusí být nevzhledná hromada, ale lze ho uklidit do dřevěného kompostéru, drobné nářadí může najít svou skrýš třeba v okrasném květináči.

Někdy stačí opravdu málo a zahrada změní svůj vzhled. Na uklizené zahradě se pak cítíme mnohem lépe a praktické věci dostávají nový, odpočinkový charakter. Právě přístřešek na dřevo, po kterém se plazí rozkvetlá růže a voní do dálky, může pomoci vytvořit skvělé místo pro odpolední kávu a chvilku relaxu. Stačí si jen přinést pohodlnou židli nebo lépe zahradní lenošku a můžete si vychutnávat siestu. Spoustu doplňků i užitečných věcí ze dřeva najdete na www.vladeko.cz a sami uvidíte, jak málo stačí ke změně vzhledu. I když nás zahradničení baví, měli bychom myslet také na odpočinek a zábavu a obojí nám dokáže lépe poskytnout uklizená zahrada.