Ski&Bike Špičák odstartoval sezónu v pohodovém stylu

Aktuální zimní sezóna zatím provozovatelům zimních středisek mnoho radosti nepřináší, přesto se brány želoznorudského areálu Ski&Bike Špičák v minulém týdnu otevřely naprosto všem fanouškům zimy a počínaje dneškem mají návštěvníci k dispozici úplně všechny sjezdovky a vleky. Na sjezdovkách leží téměř 30 centimetrů upraveného sněhu, mimo udržované trasy je to ještě o 15 cm více.

 

Šumavský Špičák vítá zimní sezónu

Spokojenost návštěvníků je u Ski&Bike Špičák vždy na prvním místě. „ Děláme vše co je v našich silách, abychom čerstvě napadaný sníh dostatečně zhutnili a zarovnali terénní nerovnosti. Rolby upravují sjezdovky dvakrát denně, tam kde nebyl dosud provoz dokonce i častěji,“ říká V.Kasík.

V areálu se nachází dohromady 8,5 km sjezdovek, z toho je téměř 88% z nich zasněžováno technickým sněhem. 5 hlavních sjezdovek úspěšně pokrývá všechny nadstandardní požadavky náročnosti: černá Šance je v České republice nejprudší , červené odhalíte pod označením U Zalomeného a Slalomová, k modrým náleží Spodní Šance a Turistická nechybí Freestyle Area Lubák a areál pro děti a hřiště pod hotelem zvaným Sirotek.

sas-spicak2016sm

V pátek 15. ledna s časem od 18,30 hodin se na rodinné sjezdovce Spodní Šance pořádá úplně první večerní lyžování (poté vždy v pravidelných termínech každou středu, pátek a pak i v sobotu). Tuto sobotu (16. ledna) bude na Špičáku už alespoň z části připraven snowpark na Lubáku s několika doprovodnými skokovými prvky a důmyslně zapracovanými překážkami.

Již první dny ostrého provozu potvrzují obrovský přínos nově zbudovaného parkoviště pro 230 aut, díky kterému lze snadno zaparkovat až přímo u pokladny. Zakoupení skipasu na místě a nazutí lyží je pak už záležitostí pouhých několika málo okamžiků. Vše je maximálně svižné a především pohodlné. Hodně žádaný je i Společný skipas Železnorudska pro areály Ski&Bike Špičák, Nad Nádražím a Belveder.

 

Lyžařské profesionální kurzy a zcela nově vybavený servis lyží

Pravidelná každodenní lyžařská výuková škola s možností osobního přístupu profesionálně vyškoleným instruktorem je už na Ski&Bike Špičák tradicí. Lyžařské a víkendové kurzy se navzdory nepřízni počasí podaří odstartovat o pouhý týden později (16.1. – 17.1. 2016) a nadále budou probíhat dle programu. „V jednotlivých odděleních je ještě několik míst volných, takže kdo má zájem, může se přidat,“ láká poslední adepty V.Kasík.

Významným přínosem do aktuální sezóny je i zbrusu nově zařízený skiservis (naproti půjčovně vybavení ve skiareálu), který nabízí profesionální servis všech lyží, běžek a snowboardů. O kvalitu odvedené práce se v tomto roce stará servisní stroj Omega SBI, který dokáže na lyžích udělat celkem 100 struktur včetně variálních či vlastních. Samozřejmě nechybí ani úprava spodních hran. Obsluhu vždy zajišťuje zkušený mechanik, který s přehledem zvládá i závodní servis. Pro navýšení komfortu a pohodlí návštěvníků je součástí skiservisu i bezpečná úschovna lyží a zavazadel.