Ski&Bike Špičák: ohlédnutí za zimním pětibojem a další akce pro děti

Poslední lednová neděle na šumavském Špičáku patřila dětem. Rozmanitých disciplín v pětiboji s opravdu lákavou odměnou se zúčastnilo téměř 200 dětí. Ale tím akce pro nejmenší lyžaře v areálu Ski&Bike Špičák zdaleka nekončí.

Závody psích spřeženích nebo nenasytný Yeti; i s tím se musely potýkat děti v neděli 31. ledna. Kromě zpestření pololetních prázdnin si mohly za odměnu užít lyžování po celý den úplně zdarma a ti nejlepší v každé kategorii navíc obdrželi i věcnou odměnu.

Jarní prázdniny a večerní lyžování

V tomto týdnu začínají v některých okresech ČR dětem ve školách jarní prázdniny a nebyli by to zaměstnanci Ski&Bike Špičák, kdyby nepřipravili nějaké překvapení. Tím letošním je rozšíření oblíbeného večerního lyžování. Nově si můžete užít jedinečnou atmosféru aktivně stráveného večera každý den! Na sjezdovce Spodní šance uvítají návštěvníky na lyžích vždy od 18:30 do 21:00 hod.

V ostrém provozu jsou stále všechny sjezdovky, výjimku tvoří pouze nejprudší část černé sjezdovky Šance. Fungují samozřejmě i všechny vleky a dětská hřiště. „Dnes do rána začalo mrznout, sjezdovky ztvrdly a na tento povrch nyní padá čerstvý sníh. Další vlna ochlazení je hlášená od středy do pátku, kdy má opět sněžit a navíc bychom mohli spustit i zasněžování. To by nám mělo pomoci  tratě vylepšit. Každopádně po celý nastávající týden určitě  pojedeme. Navíc v pracovních dnech tady nejsou vůbec žádné fronty,“ uvedl provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Uplynulý víkend se může pochlubit také vynikajícími čísly v oblasti návštěvnosti. Celkem 3500 lyžujících návštěvníků také nekompromisně prověřilo nový systém rychlejšího nákupu skipasů. Samozřejmě úspěšně.

Další akce (nejen) pro děti na Ski&Bike Špičák

Nepřála poslední lednová sobota vašim plánům? Nevadí, určitě si vyberete z dalších akcí na šumavském Špičáku. Už 19. února 2016 se můžete zapojit do projektu S ČT SPORT na vrchol a vyzkoušet si Obří slalom. Vítáni jsou všichni amatérští lyžaři ze všech koutů republiky a své závodní umění zde mohou předvést i děti, pro které jistě bude celá akce neopakovatelným zážitkem.

V březnu pak na nejmenší lyžaře čeká Šumavský pohárek s Obřím slalomem přizpůsobeným jejich lyžařským dovednostem. Zalyžovat si samozřejmě můžete přijít i jen tak. Za rodinné zvýhodněné vstupné zaplatíte pouhých 1390 Kč a zakoupit si můžete i výhodnou vícedenní jízdenku, díky které můžete lyžovat i ve skiareálech Nad nádražím a Belveder.