Šperky ke společenským šatům

Nevíte si rady jak doladit váš společenský outfit, aniž by jste překročili pravidla oblékání pro maturitní plesy, bály a jiné důležité události? Po přečtení tohoto článku bude vaše obava jistě zažehnána.

Již ve starověkém Egyptě byly zlaté šperky symbolem bohatství a společenského postavení. Právě ony společenské akce si víc než co jiného žádají určitý styl oblečení spolu se zdobnými šperky. Toto nepsané pravidlo však neplatí jen pro dámy. Muži mohou sáhnout například po kravatových sponách nebo manžetových knoflíčcích.

 

Jak sladit šaty a šperk?

Nejprve je důležité si rozmyslet, jaké šaty máte připravené. Budou jednoduché a decentní? Potom se nebojte vybrat si  výrazné doplňky. Naopak platí, že pokud si obléknete šaty výrazné či jinak výstřední, zdržte se okázalých šperků a volte jen jemné a decentní doplňky.

Dalším důležitým faktem je vybrat si jeden hlavní šperk, který se vyzdvihne nad ostatní. Je na vás kolik doplňků zvolíte, ovšem nemělo by jich být víc jak tři. Vybrala jste si krásný zlatý náhrdelník, který úžasně ozdobí váš dekolt? V takovém případe již není potřeba dalších výrazných šperků. Prsten či jemný zlatý náramek bohatě postačí. Máte raději zdobné a výrazné zlaté náušnice? Potom už dekolt ponechte zcela bez ozdob nebo jen velmi decentně.

 

Důležité je sladění barev

Zřejmě nejjednodušší variantou jsou černé nebo bílé šaty. Tyto dvě barvy se dají zkombinovat snad se všemi barvami drahých kamenů. U barevných šatů už to není tak jednoduché. Máte ale na výběr jestli zvolíte stejnou barvu kamene i šatů, nebo spojíte dvě barvy, které spolu ladí. Například zelená se žlutou, modrá s fialovou, a nebo tyrkysová s růžovou.

Bojíte se, že barevné kombinace přeženete? Řešením je čirý bílý kámen. Ať už to budou zlaté náušnice se zirkony nebo zlatý briliantový prsten, můžete si být jistá, že obojí se bude hodit k jakýmkoliv večerním šatům.

Někdo se všeho toho luxusu a bohatství může zaleknou skrze stav své peněženky. To ovšem v dnešní době není problém. Samozřejmě jsou k dostání šperky s pravými přírodními kameny, které jsou cenově náročnější. Ale na trhu se šperky se často používají kameny syntetické, které jsou o poznání levnější. Můžete si tak dovolit krásný šperk a stát se tak hvězdou večera.