Stopkou úsporám je především špatně odizolovaný strop

Také vám už pozvolna docházejí síly a už nevíte, jakým způsobem ušetřit za služby? Vyměnili jste dosluhující žárovky za LED technologii. Frekventované místnosti máte vybavené automatickým spínáním a zároveň zhasínáním světla. Velmi krátce se sprchujete, pravidelně kontrolujete stav námrazy v mrazáku a především uvážlivě topíte? Bohužel to stále nestačí a dokonce se zdá, jako by to s rodinným rozpočtem vůbec nepohnulo.

Na malou chvilku zapomeňme na standardní izolační systémy, mezi které řadíme například tradiční zateplení stěn a fasád nebo výměnu oken. Tyto způsoby jsou bezesporu účinné, ale investice do nich není zrovna nejnižší. Návratnost se pak pohybuje někde okolo 20 až 40 roky.

Izolační systém jako takový beztak neřeší největší slabinu každého rodinného domu.

 

Proč se zajímat o izolaci stropu foukaným minerálem

Izolace stropu je z pohledu efektivity, ochrany, ceny a rychlosti výstavby bezkonkurenčním řešením, které vám zajistí tu nejlepší ochranu před únikem tepla. Zabalený dům do polystyrenového kabátu samozřejmě dokáže vzbudit větší důvěryhodnost, ale stále má obrovskou slabinu, jelikož zapomíná na základní fyzikální jev. Ohřátý vzduch stoupá vzhůru, takže pokud nemá v cestě překážku, projde stropem a následně se rozptýlí bez dalšího užitku. Nyní si porovnejme si klasické zateplení fasády a izolaci střechy. Možná to na úplně první pohled vypadá, jako zcela nedostatečné řešení, které nedokáže ochránit dům ba dokonce snížit náklady za vytápění až o třetinu, ale dejte tomu šanci.

 

Zateplení fasády kontra minerální izolace systém Magmarelax

Plocha stropu rozhodně patří k největším v domě. Je bez oken, stavebních otvorů a navíc vytvořený ohřátý vzduch přitahuje, jelikož teplo stoupá vzhůru. Bez dostatečné izolace tak dochází k negativnímu úniku bez jakéhokoliv užitku.

Foukaná minerální izolace se na místo určení dopravuje hadicemi přímo z míchacího centra zaparkovaného před domem. Systém nevyžaduje žádnou omítku ani nepodléhá náročnějším stavebním operacím. K dokončení práce postačí jen několik málo otvorů.

* Foukaná minerální izolace – izolace stropu původem skandinávským systémem Magmarelax nezabere více jak 3 až 5 hodin práce. O celou stavební operaci se pak dokáže postarat jediný zkušený řemeslník. Bez nepořádku, narušování chodu domácnosti a zbytečně dlouhého procesu se ještě téhož dne stanete majiteli nové izolační technologie. Návratnost vaší investice je vyměřena na 4 až 5 let, přičemž cena je v porovnání s polystyrenovou fasádou opravdu zlomková.

* Zateplení stěn a fasády rodinného domu – oblíbená technologie se stala velkým hitem minulého desetiletí, pod jejíž pomyslnou nadvládou se měnila celá města do různobarevných odstínů barev. Návratnost investice do izolace stěn je odhadnuta na 30 a více let. Navíc musíte počítat s náročnými a hlučnými stavebními úkony, výstavbou lešení a opravdu velkým nepořádkem.

Vsaďte na bezkonkurenční přístup a technologii prověřenou severskými státy. Využijte této příležitosti a objednejte si kvalifikovaného technika k posouzení svého domu. Zavolejte na bezplatnou telefonickou linku 800 100 533 nebo navštivte internetové stránky na adrese www.mojeizolace.cz.