Tipy na ekonomickou podlahu v koupelně

Jeden z nejlepších způsobů, jak Vašemu domu dodat čerstvou energii a zároveň zvýšit hodnotu nemovitosti, je vyměnit podlahovou krytinu v koupelně za něco nového a stylového. Přitom je potřeba pamatovat na omezený rozpočet, a také si vybrat materiál, který se snadno čistí a bude zvládat náročné prostředí koupelny.

 

Vinylové podlahy

Vinyl je nenákladný, trvanlivý, odolný vůči vodě, vzniku skvrn a poškození, a také poměrně snadno se instaluje. Bývá v dispozici je téměř v jakékoli barvě a potištěn téměř jakýmkoli vzorem, jaký si dovedete představit. Díky tomu je skvělou volbou pro spotřebitele myslící na rozpočet a hledající způsob, jak změnit styl svojí koupelny, aniž by se zruinovali.

Vinyl má však také pár nevýhod. I když může být velmi levný, méně kvalitní materiály mohou obsahovat ingredience uvolňující po instalaci do vzduchu těkavé látky . Vinyl navíc není dlouhodobá podlahová krytina, takže i když je správně udržován, uchová si svůj vzhled jen asi 10 let.

 

Podlahy z keramických dlaždic

Keramické dlaždice se vyrábějí převážně z přírodní hlíny smíšené se sedimenty. Ve své neglazované podobě jsou dlaždice velmi náchylné k pronikání vody, vzniku skvrn a mnoha dalším nebezpečím.

Glazované keramické dlaždice však mají na povrchu sklovitou glazuru, díky níž jsou neprostupné pro vodu a vznik skvrn, přičemž je výrobci mohou potisknout řadou barev a vzorů. Trvanlivou a dlouhodobou podlahu se snadnou údržbou tak můžete získat za velmi rozumnou cenu.

 

Ekonomická betonová podlaha

Betonovou podlahovou krytinu už v koupelně možná máte ukrytou pod jinou krytinou, která v současnosti místnost zdobí. To proto, že beton je základem stavby mnoha budov, a jako takový je často povrchem, na kterém se instaluje podlahová krytina v přízemí a v suterénu. Pokud tedy odstraníte horní materiál, často můžete najít betonový povrch, který lze ošetřit tak, aby z něj byla krásná koupelnová podlaha s nízkou údržbou. Beton je tvrdý, ale také porézní, takže v koupelně bude potřeba jej ošetřit impregnačním nátěrem, který ho bude chránit před vznikem skvrn a pronikáním vody. Jakmile bude správně ošetřen, snadno ho budete moct udržovat v čistotě pravidelným zametáním a vytíráním vlhkým mopem.

 

Možnosti cihlové podlahy v koupelně 

Cihlové dlažební kameny mohou představovat skvělý způsob, jak dosáhnout venkovského, teplého, zemitého vzhledu Vaší koupelny. Jejich ceny se pohybují na dolním konci, ale materiál je potřeba každoročně ošetřovat nátěrem, aby povrch chránil před riziky, které prostředí koupelny přináší.

Hlavní nevýhodou cihlové krytiny je skutečnost, že může být velmi těžká. Cihlová krytina se obecně doporučuje pouze pro instalace v přízemí. Navíc její instalace může být náročný proces a náklady na práci řemeslníka mohou značně zvýšit celkovou cenu.

Pokud se chystáte na rekonstrukci bytu či jen uvažujete o nové podlaze, nechte se inspirovat v showroomech  společnosti Supellex – svět podlah s.r.o.  www.supellex.cz.