Tohle jste o praní ještě neslyšely

Mnoho žen, které pečují o svoji domácnost, mají určitě praní a vše s ním spojené, v malíčku. My vám však dnes řekneme pár faktů, které vám o praní zatím nikdo neřekl. Možná budete překvapené, že některé kroky děláte špatně nebo při praní zbytečně utrácíte. Pojďme na to!

 

1. Utrácíte mnoho peněz

Ať už jsou to drahé až předražené prací gely, aviváže nebo speciální vonné přísady k praní z reklamy, dá se za to vše velmi snadno utratit nepřiměřená částka. Až budete příště opět sahat po produktu z reklamy, zkuste se zamyslet a rozhlédnout se, zda stejně účinný nebo voňavý přípravek nejde sehnat za nižší cenu. Mnoho přípravků pro praní má zbytečně nadsazenou cenu.

 

2. Pozor na objem prádla

Pořád se pídíte po tom, proč vaše prádlo nevoní tak hezky? Zkoušíte stále nové přípravky a měníte prací gely, jenže nic? Pak se zaměřte na kila prádla, která lze do pračky pro jedno praní vložit. Váhový limit je silně doporučováno nepřekračovat!

 

3. Zničený tvar prádla

Trápí vás po praní přetočené košíčky podprsenky, neustálé hledání druhé ponožky nebo zničený tvar oděvu? Pak si pořiďte speciální košíčky, do kterých prádlo při praní uložíte. Košíčky jsou levné, avšak velmi efektivní.

3. Teplota vody

Myslíte si, že prát prádlo na 30 nebo 40 stupňů je málo, a pro „lepší desinfekci“ je tedy vhodné jej občas vyprat na 60 stupňů? Problém je v tom, že takto teplá voda působí na prádlo pouze asi 5 minut. Teplota 60 stupňů tedy nevyřeší skoro nic. Pokud byste rádi prádlo opravdu lépe vydesinfikovali, raději jej vyperte rovnou na 95 stupňů. Klasicky nošené nebo použité prádlo můžete prát klidně na 30. Právě kvůli tomu se vám bude hodit pračka, která nabízí mnoho programů, ze kterých si vyberete ten pravý pro váš druh prádla. Výborná je například moderní stříbrná zepředu plněná pračka Orava WMO-712 FX, která má kapacitu bubnu 7 kg, je tedy vhodná i pro rodiny s dětmi. Velkou výhodou je krásný design i přehledný display, na kterém můžete vidět, co vše jste si k praní daného prádla navolili.

Pračka Orava na otočném regulátoru nabízí 15 programů, mezi kterými nechybí ekologické praní, bavlna, eco program, syntetika, studené praní, vlna, jemné prádlo nebo praktický rychlý program. Maximální otáčky pračky šplhají na 1000 ot./minutu a patří do energetické třídy A++. Samozřejmostí jsou 3 komory na prací prostředek, aviváž a bělidlo. Líbí se vám zepředu plněná pračka Orava a rádi byste si ji pořídili? Pak běžte na www.orava.cz, kde naleznete tuto, i mnoho dalších druhů praček za skvělé ceny.