TopApps.cz spuštěny: První český katalog aplikací pro iPhone a iPad

TopApps.cz je zbrusu nová platforma pro vyhledávání, stahování a recenze aplikací pro iPhone a iPad.

Portál www.topapps.cz byl kompletně vytvořen v České republice a od 11. 11. 2011 nabízí pečlivě vybrané, protříděné a filtrované aplikace pro všechny typy zařízení iPhone a iPad.

 

 

 

„Filozofií TopApps.cz je třídit, filtrovat a vybírat aplikace tak, aby byly snadno a intuitivně dohledatelné pro všechny české majitele přístrojů iPhone a iPad. Na webu www.topapps.cz naleznou také český popis, komentáře, recenze a diskuse k jednotlivým aplikacím,“ prozrazuje Jiří Pilař z TopApps.cz.

 

Velký důraz je kladen na třídění a filtraci. Na TopApps.cz tak odpadá riziko stažení nefunkční aplikace. Portál nabízí také několik možností hledání aplikace v případě, že uživatel zapomněl její název nebo hledá “naslepo” podle její funkčnosti.

 

„Služba TopApps umožňuje také naplno využít výhod komunitního sdílení a doporučování. Všechny aplikace je možné sdílet prostřednictvím Facebooku, stát se jejich fanoušky prostřednictvím tlačítka Like a diskutovat o nich. Uživatelé si navíc mohou vytvořit a doporučovat vlastní plochy (profily) aplikací,“ dodává Michal Hoblík z TopApps.cz.

 

Mezi hlavní konkurenční výhody tak patří filtrace, intuitivní roztřídění i vyhledávání aplikací, komunitní sdílení a český jazyk.

 

Aplikace jsou roztříděny do následujících kategorií: cestování, foto a video, hry, hudba, knihy, medicína, nástroje, navigace, obchod, peníze, počasí, příručky, sociální sítě, sport, vzdělávání, zábava, zdraví a fitness, zprávy a životní styl.

 

TopApps.cz je pouze zprostředkovatelem prodeje jednotlivých aplikací, které jsou uloženy na serverech Apple Corporation. Apple Corporation je také příjemcem plateb, které zákazníci zaplatí při nákupu aplikací vybraných na www.topapps.cz. Na TopApps tak vždy najdete stejné ceny jako na iTunes s tím rozdílem, že jsou převedeny do české měny podle aktuálního měnového kursu.