Tři dobří pomocníci, které stojí za to přibalit na cesty

Dovolenou, ať už na ni vyrazíme kdykoli, si většinou chceme užít. Rádi máme „za málo peněz hodně muziky“ a chceme, aby každá dovolená byla jako z pohádky. V pohádce hrdinu na cestách provázejí často tři pomocníci, a proto i my přinášíme tři tipy na zajímavé elektronické průvodce.

 

 

 

 

Chytrý telefon – kamera, navigace i váš delegát zájezdu

„Existuje hodně důvodů, proč je praktické pořídit si chytrý telefon. Nyní bychom ale chtěli vyzdvihnout jeho výhody na cestách. V dobrém chytrém telefonu totiž naleznete samozřejmě telefon, dále velmi kvalitní fotoaparát a kameru, spolehlivý mp3 přehrávač, GPS navigaci, mapy, internet a hlavně velké množství aplikací, které pomohou s mnoha starostmi na cestách – s orientací v cizím městě, s uvařením jídla ze zbylých zásob nebo s naplánováním trasy do neznámého cílového místa,“ říká Michael Horejsek ze společnosti Sunnysoft, specialisty na chytré telefony. A chtré telefony dávno nejsou finančně nedostupné. Například Smartphone za opravdu lidovou cenu je Samsung Galaxy Mini.

Samsung Galaxy mini, 3690 Kč, www.sunnysoft.cz

 

 

 

 

 

Čtečka knih – knihovna na dovolené

Představte si, že máte sbaleno a stojíte před poslední otázkou. Jakou knihu si vezmu s sebou na volný týden? V pracovním režimu číst moc nestíháte, a proto byste si z knihovny sbalili nejraději tu, tamtu a ještě tuhle, to kdybyste měli chuť na jiný žánr. Tolik svazků se vám ale v žádném případě nevejde do kufru, ani od auta, natož do letadla. Elegatním řešením tohoto problému je adorovaná i proklínaná čtečka knih. Můžete v ní s sebou mít celou knihovnu a na pláži v letadle i na chalupě pak sáhnout v její paměti právě po knize na kterou budete mít chuť. A kdyby se vám zastesklo po vůni papíru a šustění stránek, jednu knihu si vezměte fyzicky.

Čtečka elktronických knih Prestigio, 2 474 Kč, www.nakupnicentrum.cz

 

 

 

Solární nabíječka s powerbankou

A není nic horšího než když pomocníkům dojde dech. K doplnění energie elektronických pomocníků na cestách se výborně hodí Powermonkey eXtreme. “Je to odolná, přenosná záložní nabíječka s powerbankou a výkonnými solárními panely pro dlouhé cesty,“ prozradil Michael Horejsek ze Sunnysoftu. Zvládne dobíjet telefony, GPS navigace, MP3 přehrávače, ale také populární tablety. Solární panely lze připevnit například na batoh a vyrazit na tůru či výlet. Přes den tak lehce nasbíráte potřebnou energii pro večerní dobíjení. Powermonkey eXtreme se skládá ze solárních panelů a powerbanky, kterou je možné nabít buď prostřednictvím solární energie, síťové zásuvky či USB konektoru počítače.

Powermonkey eXtreme, 3690 Kč, www.sunnysoft.cz