Udělejte ze svých brýlí módní doplněk

Trápí vás zrak a odkládáte nošení brýlí? Nestyďte se za brýle a udělejte si z nich módní doplněk. Vyberte si tvar brýlí i jejich barvu tak, aby se hodily k vašemu šatníku. Zkuste si na nošení brýlí najít jen to příjemné a těšte se s nimi jako s každým novým kouskem oblečení.

 

Jak vybrat brýle

Patříte-li k milovníkům módy, výběr brýlí pro vás může být stejně příjemný jako nákup nového oblečení. Nejdříve se zajímejte o svůj tvar obličeje. Ten vám napoví, jestli zvolit brýle bez obrouček, s téměř viditelnými obroučkami nebo naopak sáhnout po větších a třeba i barevných obroučkách. Kromě tvaru obličeje vybírejte dámské dioptrické brýle i podle účesu, celkového stylu oblékání a kouscích oblečení, které máte ve svém šatníku.

 

Dioptrické brýle

Při výběru dioptrických brýlí, které nosíte každodenně dbejte na to, aby vám opravdu seděly na obličeji tak, že je nebudete téměř cítit. Brýle by vám neměli vadit ani při rozhledu, při řízení a při dalších aktivitách. Samozřejmě, že například u sportu oceníte kontaktní čočky, ale ty nejsou pro každého a většina raději zvolí klasiku. U dioptrických brýlí si dávejte pozor, abyste je nezničili, nepoškrábali je a raději je nosili vždy na očích nebo v kvalitním obalu, pokud je máte jen na čtení nebo právě na zmíněné řízení auta.

 

Nezapomeňte na sluneční brýle

Sluneční brýle jsou také skvělým módním doplňkem. Můžete je nosit po celý rok a hodí se i na řízení nebo na sport. Opět vybírejte dámské a pánské sluneční brýle, podle tvaru obličeje a také podle vzhledu. I když to málokdo rád přiznává, tak vzhled je tím prvním, na co se u brýlí díváme. A to jak při nákupu pro sebe, tak při tom, když hodnotíme druhého. Inspirujte se například módními ikonami, které nedají na sluneční brýle dopustit a často u nich platí, čím větší brýle, tím lépe.

 

Barva a tvar

Ať už vybíráte sluneční nebo dioptrické brýle, nemusíte se bát barevných obrouček. Zvolte si takovou barvu, která se nejčastěji vyskytuje ve vašem šatníku. Pokud však chcete být na první pohled nepřehlédnutelní, sáhněte například po červené nebo jiné výrazné barvě. Brýle jsou módním doplňkem, který pozvedne i ten nejnudnější a nejobyčejnější outfit.