Užijte si první jarní grilovací párty!

Zima už je pro vás dlouhá a vy vyhlížíte první osvěžující jarní paprsky s myšlenkou, kdy už zase budete moci grilovat na zahradě a koupat se v bazéně? Přibližte se jaru a letním radovánkám zase o kousek blíž, a připravte vaši zahradu a gril na příjemné chvilky s vaší rodinou a přáteli. Co k tomu budete potřebovat a jaké věci je nutné zajistit, abyste si mohli vaši zahradu zase naplno užívat?

 

Pořádek v garáži či zahradním domku

Jarní generální úklid vás možná čeká i doma, myslete však také vaši garáž nebo zahradní domek, kde máte uskladněné nářadí, stroje na zahradu a další pomocníky, kteří vám pomáhají, aby vaše zahrada vypadala upraveně a krásně. Sezonní stroje, jako je například sněhová fréza můžete uskladnit do zadní části garáže či domku, do popředí naopak umístěte pomocníky, jako jsou motorové pily, zahradnické nůžky nebo křovinořezy. V prakticky uklizeném zahradním domku pro vás bude snazší najít vše, co budete k údržbě zahrady potřebovat.

Gril v plné parádě

Už se nemůžete dočkat, až zase uspořádáte s přáteli a rodinou zahradní grilovací barbecue, na kterém si budete užívat grilované masíčko, zeleninu, míchané drinky a slunnou pohodu? K vydařené grilovací párty však nutně potřebujete jednu věc. A tou je perfektně připravený gril. Pokud tedy i vám stál gril přes celou zimu v rohu garáže nevyčištěný a zašlý, pak si na něj vyhraďte dostatek času a vyčistěte jej tak, aby mohl dělat radost zase v nové sezoně.

Ať už máte na zahradě elektrické a plynové grily nebo zahradní gril na dřevěné uhlí, zaměřte se na hořáky a trubky, otočné regulátory, mřížky i zaschlé kousky jídla, které vám půjdou dobře setřít díky specializovaným přípravkům. Pozor! Pouze saponáty na odmaštění vyčištění nestačí!