Výběr typově vhodné varné desky

Varná deska je neodmyslitelnou součástí každé kuchyně. Dalo by se říci, že jde o pulsující srdce tohoto prostoru. Právě odtud vycházejí všechny pokrmy, které mají vyživovat a přinášet našemu organismu dokonalou rovnováhu. Orientujete se v dnešní moderní nabídce a umíte si vybrat tu nejvhodněji varnou desku pro svůj domov? Představme si ty nejpoužívanější varné desky.

Plynová varná deska

Plynová varná deska oplývá skvělou výhodou nulového úniku energie po vypnutí. Určitě se jedná o úspornější možnost přípravy jídel a jejich případného ohřevu. Naopak u klasického hořákového typu se setkáte s trochu obtížnějším přístupem pro čištění. Moderní plynové desky svým uživatelům nabízejí elektrické zapalování.

var1Sklokeramická varná deska

Jedná se o nejrozšířenější typ varných desek. Majitelé si jí pochvalují při čištění, které usnadňuje hladký povrch. Důmyslně vytvořený materiál přivádí teplo pouze přímo do dna nádob nikoliv do stran. Díky této skutečnosti jsou sklokeramické desky velice úsporné. Varné desky tohoto typu si můžete přizpůsobit přesně podle svých představ – co se tedy týče velikosti a počtu ploten. Výrobci nabízejí více variant provedení. Další senzační vychytávkou je dotykové ovládání, které si určitě oblíbíte.

Indukční varná deska

Představme si ještě hodně populární indukční varnou desku, které jsou k vidění ve všech moderních kuchyních. Při hledání výhod nesmíme opomenout na nulovou ztrátu tepla do stran. Indukční varná deska ohřívá pouze nádob na ní uložené. Jakmile nádobí odejmete z desky, automaticky se vypne. Musíte si však zakoupit speciální nádobí s magnetickým dnem.

Pokud vás zajímají ryze kvalitní varné desky, dovolte nám vás pozvat k nahlédnutí do internetové obchodu Plaza na stránkách http://www.michaelplaza.cz kde naleznete ty nejvyhledávanější ze všech. Vyberte si i vy novou varnou desku a podmaňte si své království.