Za bahenními sopkami do Františkových Lázní

Kdybychom měli v Česku najít to nejpekelnější místo, leželo by určitě v přírodní rezervaci Soos. Jen šest kilometrů od Františkových Lázní země otevřela stavidla a vypustila ven klokotající bahno a sirné plyny, které dohromady dávají vzniknout opravdu unikátní přírodní lokalitě.

 

Že nemáme v Česku sopky? Ale kdeže!

Ubytování ve Františkových Lázních vyhledávají především lidé s onemocněním pohybového aparátu, kardiovaskulárního systému nebo ženy a dívky s gynekologickými problémy. Ať už sem míříte sami nebo rovnou vyhledáváte zařízení pro rodiče s dětmi, určitě by bylo škoda omezit se ve volném čase jen na procházky po lázeňské kolonádě.

Bahenní sopky Soos svou přítomnost prozradí už z dálky. Charakteristický sirný zápach se nese do velké dálky a brzy se podél cesty začnou objevovat i kostřičky ptáků, kteří se z dusivého pekla nestihli dostat včas. Tady dětem zaručeně dokážete, že čerti vážně existují.

 

Atmosféra jako z pekla

Zpevněné chodníčky sice představují skromný pocit bezpečí, ale všude okolo to vesele bublá, píská, škrundá a klokotá. Čas od času navíc tlak v podzemí zesílí natolik, že z některého z malých pahorků či prohlubin s pestrobarevnými okraji vystříkne proud bahna a vody. Ve spojení s jedinečnou okolní atmosférou je o šokující zážitek postaráno. Některé krátery jsou navíc široké až metr, a i když jde o pouhý skromný pozůstatek mnohem působivější vulkanické činnosti z počátku čtvrtohor, jejich návštěva rozhodně stojí za to.

Děti se navíc určitě zamilují do pavilonu s modely dinosaurů v životní velikosti nebo je potěší prohlídka záchranné stanice, kde se dobrovolníci starají o zraněné ptáky a zvěř.

 

Tip na závěr

Vezměte rodinu třeba na příjemný víkendový pobyt ve Františkových Lázních, načerpejte energii a dopřejte si trochu pohody i adrenalinu v jednom.

Nestojíte o wellness, ale rádi byste našli nějaké příjemné ubytování s dobrou kuchyní? Vyberte si své ideální ubytovací zařízení jednoduše na stránkách HOTELY.cz podle recenzí a fotografií skutečných zákazníků a s profesionální podporou vyškolených operátorek, které se o všechny nezbytné formality postarají za vás! Vyzkoušejte a uvidíte sami, jak jednoduché to je.