Zařizujete dětský pokoj pro dva? Buďte kreativní!

Dětská patrová postel je při řešení nedostatku místa v dětském pokoji pro více dětí evergreenem. Ale víte, že v nabídce obchodů zdaleka nenajdete jen tu obyčejnou se dvěma lůžky umístěnými nad sebou? Pojďme si představit jednotlivé varianty pro potěšení těla i estetické duše!

Každý ušetřený centimetr v pokojíčku má pro dětské hry a plány doslova cenu zlata. A právě v případě dětské postele bývá pečlivé plánování nejobtížnější. Ubírat na velikosti či kvalitě se nevyplácí, ale pokojíček se také nafouknout nedá. A klasické patrové postele pro děti zdaleka nemusí vyhovovat všem potomkům. A co tedy s tím?

 

Spaní na patře, ale ne pod stopem

Zvláště větší děti si často stěžují, že je při spaní na horní palandě obtěžuje vysoká teplota a vydýchaný vzduch. Není divu, vždyť teplo stoupá přirozeně vzhůru, což na komfortu spánku rozhodně nepřidává, zvláště je-li dětský pokojíček o něco nižší než obvykle.

Řešení přináší multifunkční dětský nábytek, v němž se na jednom místě snoubí pohodlná postel, praktický úložný prostor a často i užitečný psací stůl. Často jde o vyvýšené lůžko ležící právě na skříních a skříňkách, nebo postel upevněnou na dlouhých nohách, pod níž je dost prostoru pro psací stůl.

Bez šikovného školního pomocníka se však nemusí obejít ani první varianta. Psací stoly totiž mohou být i výsuvné, vyklápěcí nebo jednoduše připevněné k posteli v úhlu 90°. Takový jedinečný kus nábytku ani nemusí být umístěn v rohu naopak – jeho postavení do prostoru pomůže rozdělit pokojíček na přesně vymezené funkční zóny, přispívají k psychické pohodě vašich ratolestí.

 

Úložný prostor hledejte i na nečekaných místech

Správný výběr dětské patrové postele však řeší problémy dětského zázemí jen částečně. Další častou bolestí jsou dostatečně velké úložné prostory, ať už na hračky, peřiny, oblečení či školní pomůcky. Ale i tady mohou postele pro děti výrazně pomoci. Stačí jen hledat šikovné vychytávky:

  • Pokud zvolíte masivní dřevěný model dvoupatrové postele, můžete často v jeho schodišti najít důmyslně ukryté úložné prostory – obvykle co jeden schod, to jedna zásuvka.
  • Šikovné řešení mohou představovat i zásuvky na kolečkách, které se naprosto přesně vejdou pod postel. Často jde o volitelně dokoupitelné příslušenství k luxusnějším modelům (nejenom) dětských postelí.

 

Víc než jedna varianta patrové postele

Má pokojíček vašich dětí atypický tvar nebo chcete jen jednoduše vystoupit z davu? Pak se nechte unést variabilitou nejrůznějších provedení a typů postelí s patry. A čím se můžete nechat okouzlit?

 

Lůžka do pravého úhlu

Tyto šikovné postele se překrývají jen v oblasti nohou, jinak k sobě vzájemně svírají pravý úhel. Žádná z postelí není příliš vysoko,  pod samotná lůžka lze navíc ukrýt i množství úložného prostoru.

 

Postele pro více než dvě děti

Přespává u vás často sestřenice nebo některý z kamarádů vašich dětí? Pak vsaďte na multifunkční trojlůžka, kdy je třetí spací místo šikovně ukryté pod matrací dolní postele, a v případě potřeby se jen jednoduchým pohybem vytáhne. Už žádné chystání látkových matrací nebo roztahování gauče v obývacím pokoji. Všechny děti se ode dneška pohodlně vejdou do dětského pokojíčku!

 

Zaměřeno na bezpečí

V neposlední řadě také dbejte na to, aby se v okolí postelí nenacházelo nic, co by děti mohly shodit nebo si o to jinak ublížit. Tedy žádné nízko pověšené lampy, závěsy nebo těžké obrazy. U každého dětského nábytku pak vyžadujte oblé rohy a certifikáty bezpečnosti. Obojí najdete u ověřeného prodejce, jakým je například Daka.cz. Vyberte si v e-shopu postel, stůl nebo rovnou celý dětský pokojíček v esteticky sladěné sestavě a užijte si bonusy ve formě příjemných cen, odvozu starého nábytku nebo nákupu na splátky!