Zastavte bolest jejich bříška jednou pro vždy

Dětská kolika se objevuje v období mezi druhým a třetím měsícem u pětiny kojenců bez rozdílu pohlaví. Problematika je doprovázena intenzivním pláčem a celkovou schváceností. Staňte se proto svědomitými rodiči a řekněte stop bolestem bříška a bez ohledu na své zkušenosti vám bude odpovězeno. Dětské koliky se projevují silnými záchvaty pláče a to bez jakékoliv zjevné příčiny. Tyto potíže se však mohou objevit i v předškolním a školním věku dítěte, udělejte vše pro to, aby se vaše ratolesti cítily příjemně. Komplikace jsou vždy na obtíž, odstraňte je hned ve svém počátku.

 

Intolerance laktózy

Taktéž rozeznáváme různé typy intolerance laktózy, což je hlavní cukr každého mléka. Pro správné vstřebání tohoto cukru je důležitá správná funkce organismu a přítomnost známého enzymu zvaného laktáza. V případě, že tento enzym v lidském těle chybí nebo ho je nedostatečné množství okamžitě dochází k jevu intolerance.

Tento jev je známý i u dospělých lidí. U dětí je naštěstí pouze dočasná. Jakmile laktáza chybí, spouští se ve střevech proces okamžitého kvašení, po té přichází nadýmání a produkce nadměrného množství plynu. To vede k nepříjemnému tvrdnutí a zvětšování břicha. Takový jedinec pak může trpět křečemi a změnou osmotického tlaku, který z těla vysává vodu. Může tak dojít až k celkové dehydrataci organismu.

 

Nepátrejte, jednejte

Dětská kolika má mnoho nevysvětlitelných příčin, proto po nich zbytečně nepátrejte, ale veškerý čas věnujte odstranění či zmírnění nepříjemných projevů. Zkuste poupravit jídelníček, vynechat některé potraviny. Rovněž za kolikami mohou stát parazité. Bohužel stále často vídáme rodiče, kteří raději věnují pozornost tomu jaké například nakoupit náušnice pro děti se zirkony, než aby věnovali pozornost jejich aktuálnímu stavu a potížím s bříškem.